Wiadomości
Mimo zbliżającego się brexitu brytyjscy posłowie rozpoczęli wakacje.
Posłowie do brytyjskiej Izby Gmin rozpoczęli w dziś sześciotygodniowe wakacje.
Wrócą do parlamentu 3 września, czyli 59 dni przed planowaną datą wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
Pomimo trwającego od miesięcy kryzysu politycznego i zmiany na stanowisku premiera posłowie nie zdecydowali się na przesunięcie terminu letnich wakacji i wznowią obrady parlamentu dopiero na początku września.
Takie rozwiązanie zapewnia także administracji 41 dni na pracę bez konieczności udziału w procesach parlamentarnych i przygotowanie nowej strategii dotyczącej renegocjacji umowy wyjścia z Unii Europejskiej.
Wcześniej Johnson ostrzegł, że umowa z Unią Europejską w sprawie brexitu jest "nie do zaakceptowania dla tego parlamentu i kraju" i wezwał do usunięcia z niej mechanizmu awaryjnego dotyczącego Irlandii Północnej.
Jak dodał, w przeciwnym razie jest gotów zdecydować się na brexit bez umowy.
piątek, 26 lipca 2019 10:01
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Duży dostawca energii w Wielkiej Brytanii rozdaje darmowe koce elektrycz…
Ponad dwa miliony rodzin w Wielkiej Brytanii nie korzysta z ulg Council …
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany w przychodniach GP. Od 1 paździ…
Jaguar Land Rover przedłuża wstrzymanie produkcji. Fabryki w Wielkiej Br…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii muszą podjąć pilne działania, aby …
Wielka Brytania zaostrza walkę z oszustwami zasiłkowymi. DWP może odwied…
Nowe przepisy wjazdu z Wielkiej Brytanii do UE. Eurotunnel zapewnia, że …