Wiadomości
W Wielkiej Brytanii odnotowano już 3424 przypadki indyjskiego wariantu koronawirusa
Według najnowszych danych w Wielkiej Brytanii odnotowano już 3424 przypadki zakażeń wariantem koronawirusa, który po raz pierwszy zidentyfikowano w Indiach.
Według najnowszych danych w Wielkiej Brytanii odnotowano już 3424 przypadki zakażeń wariantem koronawirusa, który po raz pierwszy zidentyfikowano w Indiach.
Dane z 19 maja, pokazują, że liczba ta wzrosła o ponad 2000 przypadków w ciągu tygodnia.
W ubiegłym tygodniu było 1313 potwierdzonych przypadków zakażeń tym szczepem koronawirusa, 5 maja było ich tylko 520.
Wariant został po raz pierwszy zaobserwowany w Wielkiej Brytanii w połowie kwietnia, wtedy też rząd rozpoczął masowe testy, aby spróbować go powstrzymać.
Jednak dane opublikowane we wtorek pokazały, że rozprzestrzenił się on na co najmniej 40% obszarów w Anglii, chociaż w wielu miejscach odnotowano tylko niewielkie liczby.
Do tej pory w Anglii potwierdzono 3245 przypadków wariantu indyjskiego, 136 w Szkocji, 28 w Walii i 15 w Irlandii Północnej.
Wariant o nazwie B1.617.2 ma mutację, która sprawia, żejest bardziej zaraźliwy, choć nie jest jasne, w jakim stopniu.
Według Wellcome Sanger Institute, indyjski wariant koronawirusa stanowi obecnie 19,6% wszystkich przypadków, a liczba przypadków rośnie, a spadają zakażenia obecnie dominującą odmianą brytyjską.
Dane analizujące wszystkie szczepy koronawirusa pokazują, że wczoraj w Wielkiej Brytanii odnotowano 2874 nowych pozytywnych przypadków i siedem zgonów.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Paszport ważny, a mimo to odmowa lotu. Kolejny problem podróżnych w Wiel…

Wielka Brytania. DVLA szykuje ważną zmianę dla kierowców. Nowy system od…

HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Milion …

Bank Anglii podejmie trudną decyzją. Jej skutki odczują miliony mieszkań…

Polka skazana za znęcanie się nad niemowlętami w londyńskim żłobku ma zo…

Ryanair ostrzega pasażerów. Ten popularny przedmiot w bagażu podręcznym …

Ogromne wypłaty za kredyty samochodowe coraz bardziej realne. Średnio na…
