Wiadomości
14-latek uznany za winnego morderstwa 12-letniej Avy White w Liverpoolu

14-letni chłopiec, który pojawił się za pośrednictwem łącza wideo, pochylił głowę i zaczął płakać, gdy odczytano wyrok skazujący. Następnie zszedł poza ekran. Grozi mu dożywocie.
Ava została zamordowana w centrum Liverpoolu w ostatni czwartek, 25 listopada.
Wyszła z przyjaciółmi na zapalenie bożonarodzeniowych świateł, kiedy doznała „katastroficznych obrażeń” w ataku, do którego doszło 20:39, poinformowała policja.
Policja została wezwana około 20:40 i zastała dziewczynę leżącą na ziemi, podczas gdy jeden ze świadków udzielał jej pierwszej pomocy.
Ava została później przewieziona do szpitala dziecięcego Alder Hey, gdzie niestety, pomimo najlepszych wysiłków personelu medycznego, zmarła.
Podczas procesu w sądzie koronnym w Liverpoolu ustalono, że Ava i jej przyjaciele wdali się w awanturę z oskarżonym i trzema jego przyjaciółmi po tym, jak chłopcy nagrali filmy grupy i umieścili na Snapchacie.
Przyjaciele Avy twierdzili, że chłopiec śmiał się po tym, jak ją dźgnął, usłyszeli przysięgli.
| Nóż, który został użyty do zamordowania dziewczynki |
Nastoletni chłopiec został uznany za winnego zamordowania 12-letniej Avy White, która została dźgnięta nożem w szyję.
Po tym, jak Ava została śmiertelnie ranna, oskarżony uciekł, wyrzucił nóż i zdjął płaszcz, który później został znaleziony w śmietniku.
Na nagraniu CCTV okazanym w sądzie można było zobaczyć, że on i jego przyjaciele poszli potem do sklepu, w którym oskarżony zrobił sobie selfie, a grupa kupiła masło, które, jak powiedział, było przeznaczone na podpłomyki.
Następnie udał się do domu przyjaciela, gdzie grał w grę wideo Call of Duty.
14-letni chłopiec, który pojawił się w sądzie przez łącze wideo, gdzie został uznany za winnego zamordowania 12-letniej uczennicy Avy White.
Chłopak, którego nie można wymienić z powodów prawnych, przyznał się do dźgnięcia jej nożem, ale twierdził, że zrobił to przypadkowo w samoobronie. Wcześniej przyznał się do posiadania broni ofensywnej.
Ławie przysięgłych zajęło nieco ponad dwie godziny, aby wydać wyrok skazujący.
Niektórzy członkowie rodziny Avy krzyczeli „yes” i „get in”, gdy ogłoszono wyrok. Inni wybuchnęli płaczem.
Sędzia poinformował, że chłopiec zostanie skazany 11 lipca.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Ambasada RP wydaje pilne ostrzeżenie dla podróżnych udających się do Wie…

Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii otrzymają 700 GBP odszkodowania

To miasto w czołówce bezrobocia w Wielkiej Brytanii. Nawet 2 na 5 osób n…

Wielka Brytania podnosi opłaty wizowe. Nawet o 222 GBP więcej już od kwi…

Nie Tesco ani Sainsbury’s. Ten supermarket w Wielkiej Brytanii najszybci…

Wielka Brytania pod presją w sprawie cen paliw. Rząd może zmienić decyzj…

Pracownicy w Wielkiej Brytanii mają tylko dni na odzyskanie 140 GBP. Set…
