Wiadomości
Sztorm Babet: Zamknięte szkoły i ostrzeżenia o zagrożeniu życia w Wielkiej Brytanii
Sztorm Babet, który nawiedza Wielką Brytanię, spowodował zamknięcie szkół i wydanie ostrzeżeń o zagrożeniu życia.
Sztorm Babet, który nawiedza Wielką Brytanię, spowodował zamknięcie szkół i wydanie ostrzeżeń o zagrożeniu życia.
Met Office, brytyjska agencja meteorologiczna, wydała rzadkie czerwone ostrzeżenie dotyczące „wyjątkowo intensywnych i trwałych” opadów deszczu we wschodniej Szkocji.
Ostrzeżenia obejmują również inne regiony Wielkiej Brytanii.
Czerwone ostrzeżenie dotyczy części wschodniej Szkocji, między Dundee a Aberdeen, od godziny 18:00 w czwartek do południa w piątek.
Niektóre miejsca mogą spodziewać się 200-250 mm opadów. To pierwsze czerwone ostrzeżenie dotyczące deszczu wydane w Wielkiej Brytanii od czasu sztormu Dennis w lutym 2020 roku.
Już teraz burza Babet wpłynęła na sieć transportową w Szkocji. Anulowano wiele połączeń kolejowych, a niektóre drogi i mosty są zamknięte.
Władze Szkocji zwołały spotkanie w tzw. Resilience Room (SGoRR), aby zminimalizować wpływ burzy Babet w nadchodzących dniach.
Zalecają, aby mieszkańcy zagrożonych obszarów pozostali w domach i unikali podróży. Wicepremier Shona Robinson podkreśliła, że ryzyko jest poważne, zwłaszcza że systemy odwadniające i rzeki są już przeciążone po ostatnich opadach.
Ostrzeżenia o złej pogodzie zostały również wydane dla Irlandii Północnej oraz dla północnych i wschodnich obszarów Anglii.
Wpływ sztormu Babet będzie odczuwalny również w tych regionach, zwłaszcza w kontekście potencjalnych powodzi i przerw w dostawie energii elektrycznej.
Sztorm Babet stanowi poważne zagrożenie dla życia i mienia w Wielkiej Brytanii.
Ostrzeżenia i środki ostrożności są wprowadzane, aby zminimalizować wpływ ekstremalnych warunków pogodowych.
Jeżeli jest to możliwe, należy unikać podróży i pozostań w bezpiecznym miejscu.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Ryanair wprowadza ważną zmianę na wszystkich lotach. Dwa przedmioty pole…

Benefity zamiast pracy. W Wielkiej Brytanii 10 mln osób zgłasza niepełno…

Funt gwałtownie traci na wartości. Nowe dane z Wielkiej Brytanii zaskocz…

Wielka Brytania planuje pobierać podatek, zanim jeszcze zarobisz. Ogromn…

DWP potwierdza podwyżki benefitów w Wielkiej Brytanii. Nowe stawki dla m…

9-letnia dziewczynka zamordowana w Wielkiej Brytanii. Aresztowano nastol…

Dodatkowe pieniądze dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wypłaty od £10 do…
