Wiadomości
Belfast: 7 ataków na Polaków w ciągu 10 dni
We wschodnim Belfaście mieszka duża polonia. Ostatnio, jej członkowie z Sydenham i innych rejonów coraz częściej padają ofiarami napaści na tle narodowym. Tylko w nocy 16 stycznia doszło do zaatakowania trzech domów, co oznacza, że w ciągu mniej niż dwóch tygodni doszło do aż 10 takich wydarzeń.
Policja uważa, że choć ataki są celowe i skierowane bezpośrednio na Polaków to wierzy że za ataki odpowiedzialna jest mała grupa ekstremistów.
Według polskiej społeczności ataki mogą być sprowokowane wypowiedziami premiera Wielkiej Brytanii, które przedstawiały Polaków w złym świetle.
Tymczasem posłanka Alliance Naomi Long zapowiedziała uruchamia nowe usługi dla Polaków w ich ojczystym języku. Polityk powiedziała, że plany ich uruchomienia istniały już od pewnego czasu. W biurze Alliance przy Upper Newtownards Road zostanie zatrudniony Polak, który pomoże rodakom w otrzymaniu takich samych usług, do jakich mają dostęp inni mieszkańcy, tyle że po polsku.
Naomi Long uważa, że dostęp do usług w języku polskim znacznie ułatwi życie mieszkającym tutaj Polakom oraz zachęca wszystkich, którzy mają jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, do skontaktowania się z tłumaczem.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Szanse znalezienia pracy w West Midlands spadają | Czytaj następny artykuł: Video: Złodzieje kopią nieprzytomnego mężczyznę w głowę |
Gorące Tematy

Wielka Brytania ogłasza zmiany w bank holiday na 2026 rok. Pojawił się d…

Ryanair uruchamia 5 nowych tras z Wielkiej Brytanii, w tym loty do Polsk…

Kolejny duży bank w Wielkiej Brytanii zamyka oddziały. W kwietniu znikni…

Wielka Brytania wprowadza duże zmiany w zwolnieniach lekarskich

Wielka Brytania wprowadza nowe prawa dla pracowników. 8 kluczowych przep…

9-letnia dziewczynka zginęła w wypadku w Birmingham. Policja zatrzymała …

Wielka Brytania podnosi wypłaty o 575 GBP rocznie. Ponad 12 milionów osó…