Wiadomości
Lotniskowe wykrywacze metali w szkołach
Szkoły w West Midlands prawdopodobnie zostaną wyposażone w skanery takie, jakie znane są z lotnisk. Ma to uchronić uczniów i nauczycieli przed wnoszeniem na teren szkół niebezpiecznych broni – podaje Express and Star.
Podobne rozwiązanie – ręczne wykrywacze metalu – zastosowano już poprzednio w Phoenix Collegiate Business, Sport and Enterprise College zlokalizowanym w dwóch miastach: West Bromwich i Wednesbury. Wówczas, w 2012r., dwóch uczniów zostało wydalonych za wniesienie na teren placówki noży. Dodatkowo, w wielu szkołach znajdują się kosze, do których uczniowie powinni zdawać broń, jeżeli taką posiadają.
Teraz, kiedy zmarła nauczycielka hiszpańskiego zaatakowana nożem przez ucznia, władze myślą o zastosowaniu lotniskowych wykrywaczy także w innych szkołach. 61-letnia Ann Maguire miała odejść na emeryturę we wrześniu i pracowała już tylko cztery dni na tydzień. Została zaatakowana przez 15-letniego ucznia Corpus Christi Catholic College w Leeds. Policja poinformowała, że kobieta zmarła z powodu licznych ran kłutych, a nastolatek przebywa w areszcie.
W zeszłym miesiącu ujawniono, że 12 innych uczniów w Wolverhampton zostało wydalonych ze szkół za posiadanie broni: w siedmiu przypadkach były to noże. W żadnym innym mieście w Black Country nie odnotowano tylu wydaleń ze względu na posiadanie broni. Wolverhampton ma również najwyższy wskaźnik przestępstw z użyciem noża w okolicy – między 1 stycznia a 9 grudnia ubiegłego roku doszło tutaj to 138 takich zdarzeń.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Pozostawili kota w pudełku z napisem „przepraszamy” | Czytaj następny artykuł: Studenci narażeni na HIV – pielęgniarz używał starych strzykawek |
Gorące Tematy

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydała ważny komunikat dotyczący polskich p…

Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii mogą otrzymać do 70 GBP. Jest ważn…

Setki zatrzymań w West Midlands. Home Office nasila kontrole nielegalnyc…

Zamieszki w Wielkiej Brytanii. Tłum próbował wedrzeć się do domów azylan…

Birmingham Airport wydaje pilny komunikat. Problemy z bagażami pasażerów

Piąta fala upałów uderzy w Wielką Brytanię. Temperatura może wzrosnąć do…

Lot Ryanair z Wielkiej Brytanii nagle przekierowany. Linia wydała oświad…