Wiadomości
40 procentowy podatek tylko dla najbogatszych?

David Cameron powiedział wczoraj, że bardzo chciałby zwiększyć próg podatkowy, po przekroczeniu którego podatnicy muszą płacić 40% podatek. Tym samym rozbudził nadzieje tysięcy przedstawicieli klasy średniej.
David Cameron powiedział wczoraj, że bardzo chciałby zwiększyć próg podatkowy, po przekroczeniu którego podatnicy muszą płacić 40% podatek. Tym samym rozbudził nadzieje tysięcy przedstawicieli klasy średniej.Obecnie, każdy kto zarabia więcej niż £41.865 rocznie, musi płacić 40% podatku za wszystkie zarobki powyżej progu. Przepisy pierwotnie miały dotykać tylko najbogatszych i kiedy wprowadzano je w 1988r. wyższą stawkę płaciła co dwudziesta osoba. Jednak od tego czasu wysokość progu zwiększyła się tylko minimalnie i szacuje się, że w roku fiskalnym 2015 – 2016 aż 5 milionów Brytyjczyków zapłaci wyższe podatki.
Premier zapowiedział wczoraj, że bardzo chciałby zwiększyć ten próg podatkowy, ale dodał, że na tym etapie nie może jeszcze niczego obiecać. To jednak rozbudziło nadzieje wyborców, że obniżka podatków będzie sercem kampanii do majowych wyborów. Cameron powiedział, że zdaje sobie sprawę, że najwyższe podatki często muszą płacić ci, którzy nigdy nie określiliby siebie jako bogatych.
Jonathan Isaby, dyrektor wykonawczy TaxPayers’ Alliance, wzywa do tego, by próg podatkowy został znacząco podniesiony już podczas jesiennego wystąpienia Kanclerza George`a Osborne`a. Isaby uważa, że przez lata coraz więcej podatników jest zmuszanych do płacenia krzywdzącego, wyższego podatku. W majowym budżecie Osborne zapowiadał podwyżkę progu podatkowego o 1% każdego roku. Oznacza to, że w przyszłym kwietniu próg będzie wynosić £42.285.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Nauczyciel skazany za bicie dzieci | Czytaj następny artykuł: HSBC zamyka konta Muzułmanów |
Gorące Tematy

Brytyjski bank zniknie z ulic po 173 latach. Lloyds wygasza znaną markę

Wielka Brytania: Council Tax i Stamp Duty do likwidacji? Nowy podatek od…

Wielka Brytania: linie lotnicze chcą zawieszenia nowych kontroli UE. Sam…

Nawet 14 289 GBP wsparcia dla emerytów w Wielkiej Brytanii. Trzeba spełn…

Diesel tanieje w Wielkiej Brytanii jak nigdy wcześniej. Tak wygląda różn…

16-latek postrzelony w Birmingham. Policja mówi o ciężkich obrażeniach

Najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii. Różnica w koszyku sięga ponad…