Wiadomości
Pierwszy śmiertelny przypadek „Ice bucket challenge” w UK?
18-letni Cameron Lancaster prawdopodobnie zmarł po wskoczeniu do wody w opuszczonym kamieniołomie w Preston Hill Quarry w Inverkeithing, Fife. Policja została wezwana na miejsce około godziny 17 w niedzielę, a po czterech godzinach poszukiwań znalazła ciało nastolatka w głębokiej wodzie prawie siedem mil od miejsca zdarzenia.
Lancaster miał spędzić dzień ze swoimi przyjaciółmi w nieczynnym kamieniołomie i skoczyć do wody w ramach „ice bucket challenge”.
Co to jest „Ice bucket challenge”?
Akcja była pomysłem Coreya Griffina, przedsiębiorcy z USA, którego przyjaciel, baseballista Pete Frates choruje na stwardnienie zanikowe boczne i to właśnie filmik Fratesa nadał rozgłos akcji. Najpierw dołączali do niej inni sportowcy, później również politycy i inni celebryci. Polega ona na tym, że każda osoba nominuje kolejne 3 do nagrania filmiku w ciągu 24 godzin, a jeśli nie odważy się podjąć wyzwania – musi wpłacić 100 dolarów na rzecz ALS Association – amerykańskiej organizacji, która pomaga osobom chorym na ALS.
Data utworzenia: wtorek, 26 sierpnia 2014 08:02
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Zdjęcie nastolatka na łożu śmierci jako wiadomość dla znęcających się nad nim kolegów | Czytaj następny artykuł: Rady miast chcą zmienić prawo o niechcianych ulotkach |
Gorące Tematy

Bank Anglii podejmie trudną decyzję. Wpłynie na finanse milionów mieszka…

Bezpośrednie pociągi z Wielkiej Brytanii do Niemiec coraz bliżej. W 5 go…

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany finansowe w 2026 roku. 10 dat, …

Ważne ostrzeżenie dla pasażerów Ryanair, Wizz Air i easyJet. Wielu pasaż…

Rodziny w Wielkiej Brytanii dostają bony 70 GBP do supermarketów. Pomoc …

Żyć gdziekolwiek, byle nie w Wielkiej Brytanii. Cicha emigracja brytyjsk…

UWAGA: Bursztynowy alert w Wielkiej Brytanii! Met Office ostrzega przed …