Wiadomości
Dekada niskich płac w UK

Realne pensje nie wzrosną aż do 2017r. – ostrzegają eksperci. To przez inflację rosnącą szybciej niż podwyżki.
Realne pensje nie wzrosną aż do 2017r. – ostrzegają eksperci. To przez inflację rosnącą szybciej niż podwyżki.W 2017r. płace będą o ponad tysiąc funtów – czyli 5% - niższe niż były w 2008. Finansiści z Ernst & Young Item Club podkreślają, że to rosnące koszty życia odpowiadają za kryzys. Według ich wyliczeń, w 2008r, przeciętny obywatel zarabiał £18.852. W zeszłym roku – po odliczeniu inflacji – suma realnie zarabianych pieniędzy spadła do £17.713. Według prognoz, w tym roku kwota ma spaść jeszcze do £17.611 i zacząć się zwiększać dopiero w 2017: wówczas osiągnie poziom £17.827. to i tak o ponad £1.000 mniej niż przed kryzysem.
Data utworzenia: poniedziałek, 29 września 2014 09:39
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Pali się magazyn w Tyseley | Czytaj następny artykuł: Czy śmierć dwóch pacjentów było wynikiem skażonej wody w szpitalu? |
Gorące Tematy

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla Polaków z Settled Status. N…

Funt gwałtownie traci na wartości. Nowe dane z Wielkiej Brytanii zaskocz…

DWP potwierdza podwyżki benefitów w Wielkiej Brytanii. Nowe stawki dla m…

Dodatkowe pieniądze dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wypłaty od £10 do…

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. 2026 rok przyniesie ogromne zmi…

Trzygodzinne kolejki na lotniskach. Podróżni z Wielkiej Brytanii dotknię…

Wielka Brytania: miliony właścicieli domów zapłacą mniej po decyzji Bank…