Wiadomości
Lalki zgodne z zasadami islamu w brytyjskich sklepach

Ich pomysłodawczynią jest Ridhwana B, była nauczycielka ze szkoły muzułmańskiej. Lalka jest ubrana w tradycyjny hidżab. Zgodnie z zasadami religii, która zabrania odzwierciedlania cech twarzy na m.in. obrazach oraz rzeźbach, zabawka nie ma nosa, ust i oczu. Prace nad nią trwały cztery lata. Kosztuje 25 funtów.
Lalka została nazwana Romeisa. Imię odziedziczyła po jednej z towarzyszek proroka Mahometa. Ridhwana B ma nadzieję, że niedługo kolekcja zabawek powiększy się.
Data utworzenia: poniedziałek, 15 grudnia 2014 11:35
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Szturm policji na kawiarnię w Sydney, trzy osoby nie żyją | Czytaj następny artykuł: Birmingham wśród miast, w których można żyć bez samochodu |
Gorące Tematy

Wielka Brytania zmienia zasady na granicach. Rząd wycofuje się z kontrow…

Wielka Brytania ostrzega przed podróżami do popularnych krajów. Nowe zal…

Samolot Ryanair lecący do Wielkiej Brytanii zatrzymany przez komornika. …

Zmiana czasu na letni w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w …

Primark rozszerza nową usługę w sklepach w Wielkiej Brytanii

Ceny paliw w Wielkiej Brytanii rosną najmocniej od 18 miesięcy. Rachel R…

Wzrost rachunków za energię w Wielkiej Brytanii o 186 GBP – czy rząd pod…