Wiadomości
Pierwsze plastikowe banknoty trafiły do obiegu w Szkocji

Pierwsze plastikowe banknoty pojawiły się w Wielkiej Brytanii. Szkocki bank wypuścił 2 mln pięciofuntówek.
Pierwsze plastikowe banknoty pojawiły się w Wielkiej Brytanii. Szkocki bank wypuścił 2 mln pięciofuntówek.To może być początek końca pogniecionych papierowych banknotów. Clydesdale Bank wypuścił do obiegu polimerowe pieniądze, które są bardziej odporne na zniszczenia. Eksperci tłumaczą, że ich żywotność jest dwa razy dłuższa niż tych tradycyjnych. Mogą przetrwać nawet pranie w pralce.

Na nowym pięciofuntowym banknocie nadrukowano znajdujący się w Edynburgu Forth Bridge oraz zdjęcie jego konstruktora sir Williama Arrola.
Data utworzenia: wtorek, 24 marca 2015 06:48
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Komary mogą sprowadzić do Wielkiej Brytanii groźne choroby | Czytaj następny artykuł: Polak ukradł dokumenty dotyczące brytyjskich nuklearnych łodzi podwodnych |
Gorące Tematy

Wielka Brytania rozda darmowe domowe baterie. Rachunki za prąd mogą spaś…

easyJet uruchamia trzy nowe trasy z Wielkiej Brytanii

15-latek postrzelony w parku w Birmingham. Policja zwiększa liczbę patro…

Nowy premier Wielkiej Brytanii zapowiada pierwsze ulgi. Tańszy prąd i po…

Miliony osób w Wielkiej Brytanii zapłacą wyższy podatek. Sześć legalnych…

Kredyty hipoteczne w Wielkiej Brytanii znowu drożeją. Raty mogą ponownie…

Szef Ryanaira ostrzega pasażerów. Samolot odleci, nawet jeśli utkniesz w…