Wiadomości
3000 Polaków wyjechało z Irlandii Północnej z powodu Brexitu
W ciągu ostatnich 12 miesięcy 3000 Polaków wyjechało z Irlandii Północnej.
W ciągu ostatnich 12 miesięcy 3000 Polaków wyjechało z Irlandii Północnej.
Ich decyzję są spowodowane tym, że coraz więcej rodaków boi się o swoją przyszłość po Brexicie.
Jerome Mullen - Konsul honorowy RP w Irlandii Północnej powiedział w rozmowie z Belfasttelegraph.co.uk, że ciągu ostatniego roku aż 10 procent populacji polskich imigrantów mieszkających w Irlandii Północnej zdecydowało się na wyjazd.
Jego zdaniem exodus Polaków z Wielkiej Brytanii będzie "katastrofą dla brytyjskiej gospodarki", bo wielu Polaków myśli o wyjeździe, gdyż nie wie jak Brexit wpłynie to na ich życie na Wyspach.
W ostatnich dniach ambasador RP w Londynie, Arkady Rzegocki zachęcał Polaków do powrotu do kraju.
- Polska i polska gospodarka się rozwija, poprawiają się standardy życia – są inne w porównaniu do tych sprzed 10 lat.
- Uważam, że powrót do Polski daje duże możliwości. Myślę, że możliwe jest osiągnięcie zamierzonych celów zarówno w Wielkiej Brytanii jak i Polsce powiedział ambasador RP dla BBC.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Komisja Europejska dostała z UK pakiet dokumentów w sprawie brexitu | Czytaj następny artykuł: Polska przyjmuje najwięcej imigrantów w całej Unii |
Gorące Tematy

Najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii. Różnica w koszyku sięga ponad…

Ta moneta 50p może być warta nawet 80 GBP. Sprawdź czy masz ją w portfe…

Tragedia w Wolverhampton. Mężczyzna śmiertelnie ugodzony nożem na parkin…

Niektóre szkoły w UK zmieniają jutro godziny otwarcia. Rodzice muszą spr…

DWP potwierdza wypłaty do 300 GBP. Pieniądze trafią na konta bankowe w W…

Wielka Brytania: DWP zlikwidował dwa świadczenia. Prawie dwa miliony osó…

Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie dla podróżnych z Wielkiej Brytanii. Cha…
