Wiadomości
18 miesięcy więzienia za atak w autobusie

Jason Wilson pobił mężczyznę, kiedy ten prosił go o uspokojenie dzieci, z którymi podróżował. Napastnik, zamiast kazać dzieciom przestać rzucić słodyczami, rzucił się na pasażera.
Jason Wilson pobił mężczyznę, kiedy ten prosił go o uspokojenie dzieci, z którymi podróżował. Napastnik, zamiast kazać dzieciom przestać rzucić słodyczami, rzucił się na pasażera.Atak trwał siedem minut i w jego trakcie Wilson kopał, bił i oślepił 21-latka z Wodgate w Birmingham. Do ataku doszło w autobusie linii 24 na Board Street 11 stycznia tego roku.
Nagranie z ataku zostało opublikowane i zaczęło rozprzestrzeniać się w mediach społecznościowych. Ludzie byli oburzeni zachowaniem mężczyzny, który dopuścił się takiego ataku i to na oczach dzieci, którymi miał się opiekować. Wiele osób zgłosiło się na policję zdradzając tożsamość napastnika.
Sierżant Ben Westwood podkreśla, że ofiara miała szczęście wychodząc z ataku jedynie ze złamanym nosem i siniakami: na zapisie widać, że Wilson specjalnie staje na krześle, żeby uzyskać lepszy kąt kopania.
Policja usiłowała aresztować podejrzanego przez sześć tygodni, w końcu Wilson sam oddał się w ręce sprawiedliwości. Za pobicie został skazany na 18 miesięcy więzienia.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Tysiące uczniów ma dziś wolne z powodu strajku nauczycieli. | Czytaj następny artykuł: Policjanci z Polski wspomogą West Midlands Police |
Gorące Tematy

Wielka Brytania zapowiada bezpośrednie pociągi do przepięknego kraju. Po…

DWP potwierdza automatyczne płatności 200 GBP w Wielkiej Brytanii. Wypła…

Najnowsze przepisy dotyczące budowy szop, garaży lub szklarni w Wielkiej…

Wielka Brytania przygotowuje się na „mega falę upałów”. Temperatury mogą…

Wielka Brytania zmienia zasady rezerwacji egzaminów na prawo jazdy

DWP wypłaca dodatek do 748 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów

Tragedia w Wielkiej Brytanii. Z morza wyłowiono ciała trzech kobiet, trw…