Wiadomości
Birmingham coraz bardziej atrakcyjne dla turystów

W ubiegłym roku Birmingham odwiedziło aż o 3 mln więcej osób niż w roku 2013. Łącznie było 37.2 mln turystów, dzięki którym miasto zarobiło 500 mln funtów.
W ubiegłym roku Birmingham odwiedziło aż o 3 mln więcej osób niż w roku 2013. Łącznie było 37.2 mln turystów, dzięki którym miasto zarobiło 500 mln funtów.Taki wzrost w liczbie odwiedzających jest o 10 proc. większy niż w przypadku innych miast (poza Londynem). Birmingham osiągnęło najlepszy, rekordowy wynik odkąd rozpoczęto zbieranie danych na temat turystów.
Wśród największych magnesów dla przyjezdnych w ubiegłym roku były Library of Birmingham, Frankfurt Christmas Market oraz konferencja Partii Konserwatywnej – pisze Birmingham Post.
Przewodniczący agencji Marketing Birmingham Paul Kehoe informuje, że dzięki odwiedzającym w mieście powstało prawie 5 tys. nowych etatów. Natomiast sektor turystyczny jest warty 5.98 mld funtów. Wszystko wskazuje na to, że Birmingham może wkrótce się stać jednym z czołowych miejsc na świecie, które wybierają zarówno turyści, jak i osoby związane z biznesem.
Władze miasta są przekonane, że w 2015 roku padnie kolejny rekord. Uważają, że tym razem turystów przyciągną nowo otwarte centrum handlowe Grand Central oraz dworzec New Street, a także odnowiony Mailbox.
Data utworzenia: czwartek, 22 października 2015 06:40
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
TAGI: Turystyczne Birmingham, turysta, Birmingham, Library of Birmingham, Frankfurt Christmas Market
Gorące Tematy

Ryanair uruchamia dwa nowe połączenia z Wielkiej Brytanii

Ryanair uruchamia 3 nowe trasy między Wielką Brytanią a Polską

Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy. Nawet 500 GBP kary dla właścici…

Wielka Brytania wypłaca dodatek do 778 GBP miesięcznie, niezależnie od d…

Brytyjczycy zabrali głos w sprawie UE. Wyniki nowego badania mogą zaskoc…

UK: Nadchodzi kolejna fala upałów. Termometry pokażą 32°C

Po zabójstwie Henry’ego Nowaka wybuchł spór między UK a USA. Padły ostre…