Wiadomości
Podejrzewany o terroryzm 18-latek z Birmingham aresztowany na lotnisku w Manchesterze

W sobotę na lotnisku w Manchesterze aresztowano 18-latka z Birmingham podejrzewanego o związki z terrorystami z Syrii.
W sobotę na lotnisku w Manchesterze aresztowano 18-latka z Birmingham podejrzewanego o związki z terrorystami z Syrii.18-latka zatrzymali zaraz po jego przylocie do Wielkiej Brytanii oficerowie z West Midlands Counter Terrorism Unit. Akcja miała miejsce dwanaście dni po aresztowaniu pary z Birmingham - 24-letniego mężczyzny i 20-letniej kobiety, którzy obecnie przebywają na zwolnieniu za kaucją. Policja uspokaja, że w związku ze zdarzeniem nie zaistniało żadne niebezpieczeństwo dla podróżnych korzystających z lotniska w Manchesterze, ani dla mieszkańców.
Natomiast w piątek w Birmingham zatrzymano pięć osób podejrzewanych o zaangażowanie w zlecanie, przygotowywanie i nakłanianie do wykonywania aktów terroru.
Data utworzenia: poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:39
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Nowa odmiana rzeżączki rozprzestrzenia się po West Midlands | Czytaj następny artykuł: Dron uderzył w samolot linii British Airways |
Gorące Tematy

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydała ważne ostrzeżenie. Chodzi m.in. o po…

Dodatkowy Bank Holiday w Wielkiej Brytanii. Rząd wybrał datę, ale stawia…

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. Kiedy kolejne zmiany?

Ryanair wydaje ważne ostrzeżenie dla podróżnych mających zarezerwowane l…

Polska rodzina znaleziona martwa w domu w UK. Nie żyją rodzice i 8-letni…

Ryanair wydaje „ważny” komunikat dla podróżnych. Nie ubierajcie tego prz…

Osoby pobierające benefity zwolnione z zakazu podlewania ogrodów w Wielk…