Wiadomości
Francja nakazuje zamknięcie sklepów, kin, restauracji i kawiarni z powodu epidemii koronawirusa
Francja jest kolejnym krajem, który rozpoczął stan wyjątkowy z powodu koronawirusa.
Francja jest kolejnym krajem, który rozpoczął stan wyjątkowy z powodu koronawirusa.
Rząd nakazał zamknięcie sklepów, kin, restauracji i kawiarni od północy z soboty na niedzielę do odwołania.
Premier Francji Edouard Philippe ogłosił w sobotę wieczorem zamknięcie wszystkich miejsc użyteczności publicznej, które nie są niezbędne do funkcjonowania państwa.
„Mamy szybki wzrost przypadków Covid-19 wymagających reanimacji” – przekazał Philippe na konferencji prasowej.
Ministerstwo zdrowia poinformowało o 4500 przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie Francji i 91 zmarłych.
Philippe ocenił, że pierwsze podjęte środki ostrożności przeciwko Covid-19 nie zostały wystarczająco dobrze zastosowane.
Dodał, że najlepszym sposobem na spowolnienie epidemii jest ograniczenie spotkań, przemieszczania się i kontaktowania.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj następny artykuł: Reprezentant Polski w piłce nożnej zakażony koronawirusem |
Gorące Tematy

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. Zmiany obejmą miliony osób

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydała ważny komunikat dotyczący polskich p…

Wielka Brytania i świat przygotowują się na potężne El Niño. ONZ wydała …

Zakuli w kajdanki umierającego 18-letniego Henry’ego Nowaka. Nowe nagran…

Ryanair tnie kolejne trasy. Zmiany obejmują Wielką Brytanię

Ryanair odwołał 100 lotów. Linia lotnicza wydała pilne oświadczenie

W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu w Wielkiej Brytanii? NSPCC…
