Wiadomości
13-latka urodziła dziecko. 20-letniemu ojcu grozi kara więzienia
W szpitalu w Chojnicach 13-latka urodziła dziecko. Ojcem jest jej 20-letni znajomy. Śledztwo w tej sprawie wszczęła już prokuratura. Dziewczyna skutecznie ukrywała ciążę przed całą rodziną.- Rodzina zorientowała się, że córka jest w ciąży, gdy w zasadzie rozpoczęła się akcja porodowa - poinformował Mirosław Orłowski z Prokuratury Rejonowej w Chojnicach.
- Jest to potężny cios w rozwój psychofizyczny dziecka. Staje się rodzicem zbyt wcześnie. Związane są z tym wszelkiego rodzaju problemy, również współżycia w życiu społecznym, w szkole - mówi dr. Grzegorz Mrugacz, ginekolog.
Jak podkreśla psycholog Maria Rotkiel, bardzo ważną rolę w otoczeniu młodej matki przejmują jej rodzice i to od nich powinna dostać wsparcie.
Dziewczyna stanie przed sądem rodzinnym, gdy wyjdzie ze szpitala. Ojcu dziecka grozi nawet do 12 lat więzienia.
Źródło:x-news.pl
Data utworzenia: czwartek, 24 listopada 2016 06:29
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Czy planował zaatakować prezydenta Dudę? | Czytaj następny artykuł: Do 2030 roku w Greater Birmingham ma powstać 250 tys. nowych etatów |
Gorące Tematy

Brytyjski supermarket wycofuje brązowe jajka. Powodem nie jest smak ani …

W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu w Wielkiej Brytanii? NSPCC…

DWP wypłaca dodatek do 778 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów

HMRC przejmuje pieniądze z kont bankowych. Samo ostrzeżenie przyniosło 1…

Ryanair uruchamia dwa nowe połączenia z Wielkiej Brytanii

UK: Nadchodzi kolejna fala upałów. Termometry pokażą 32°C

Chaos na lotnisku. 150 pasażerów Ryanaira nie zdążyło na samolot do Wiel…