Wiadomości
Próbowali przeszmuglować z Pakistanu do Black Country heroinę wartą 10 mln funtów

Grupa przestępcza próbująca przewieźć z Pakistanu do Wielkiej Brytanii heroinę wartą około 10 mln funtów została przyłapana w wyniku tajnej operacji służb granicznych.
Grupa przestępcza próbująca przewieźć z Pakistanu do Wielkiej Brytanii heroinę wartą około 10 mln funtów została przyłapana w wyniku tajnej operacji służb granicznych.Gang ukrył narkotyki w maszynach przemysłowych znajdujących się w dwóch kontenerach, które wypłynęły z pakistańskiego Lahore. 38-letni Ameran Zeb Khan z Bordesley Green, 36-letni Mohammed Ali z Bordesley Green I 32-letni Sajid Hussain z Yardley mieli dostrczyc narkotyki do London Gateway Port. Stamtąd przesyłka miała trafić do Sandwell. Przestępcy przesyłali heroinę dwukrotnie - w lutym oraz lipcu zeszłego roku.
W działalność zaangażowani byli również Omar Isa z Castle Bromwich, Imran Arif ze Small Heath, Rajesh Patel z Chesham oraz Mohammed Ashaf Khan z Handsworth. Funkcjonariusze Border Force znaleźli w kontenerach 165 kg sproszkowanej heroiny. Skonfiskowali narkotyki, a przesyłka kontynuowała swoją drogę. Jednocześnie śledziła ją jednostka z National Crime Agency.
Heroina, którą przestępcy planowali sprzedawać hurtowo, miała czystość na poziomie 58 proc. Jej wartość to 5 mln funtów. NCA uważa, że podobna ilość narkotyku została przewieziona w pierwszej przesyłce z Pakistanu.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania zmienia zasady dla kont bankowych. Nowe prawo od 28 kwie…

Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2 i TUI. Najnowsze zasady bagażu podręczn…

Wielka Brytania: DWP przyspiesza wypłaty. Miliony zobaczą pieniądze wcze…

Wielka Brytania: Czynsze biją rekordy i pochłaniają coraz większą część …

Wielka Brytania: Rachunki za internet wzrosną już za kilka dni. Miliony …

Wielka Brytania: 4-letni chłopiec zmarł po tragicznym wypadku. Policja a…

Wielka Brytania: ceny żywności mogą wzrosnąć o 8 proc. przez wojnę. Rodz…