Wiadomości
Muzułmanie z Dudley muszą szukać nowego miejsca na meczet
Władze meczetu centralnego w Dudley nie mają innego wyjścia, jak szukać nowego miejsca na świątynię po tym, jak przegrali toczącą się od lat walkę o teren z władzami miasta.

Muhammed Amar Khan powiedział, że społeczność muzułmańska utknęła w budynku, który nie spełnia jej potrzeb – donosi Express and Star.
Walka o wybudowanie nowego meczetu przy Hall Street ciągnęła się przez ponad dziesięć lat i ostatecznie została przegrana. Muzułmanie od dwudziestu lat próbują opuścić obecną, znajdującą się przy Birmingham Road siedzibę i znaleźć coś większego, bezskutecznie. Z tego powodu wśród liderów społeczności rośnie frustracja odnośnie przyszłości meczetu. Modernizacja obecnego budynku raczej nie wchodzi w grę.
Saga dotycząca terenu położonego przy Hall Street dobiegła końca dwa lata temu i Dudley Muslim Association (DMA) musiała przyznać się do porażki. Jednak wyznawcy islamu nadal mają nadzieję, że przy współpracy z Dudley Council uda im się znaleźć alternatywną lokalizację. Urzędnicy z kolei zapewniają, że są chętni do wysłuchania propozycji.
DMA przedłożyła swoje kontrowersyjne plany wzniesienia świątyni przy Hall Street w 2003 roku. Stało się to możliwe dzięki umowie wymiany działek zawartej z councilem. Potem sprawa trafiła do sądu, a w 2015 roku sędziowie Sądu Apelacyjnego uznali, że miasto ma prawo do odkupienia od DMA spornego terenu.
wtorek, 19 września 2017 07:10
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania tnie benefity. Setki tysięcy osób straciły wypłaty z DWP
Pilne: autostrada M42 w pobliżu lotniska w Wielkiej Brytanii całkowicie …
Anglia wprowadza zakaz używania węży ogrodowych dla milionów osób – kary…
Najgorsza autostrada w Anglii — kierowcy tracą cierpliwość przez niekońc…
HMRC wprowadza ogromną zmianę w podatkach w Wielkiej Brytanii: nowe obow…
Gigant energetyczny wypłaci klientom 1,5 mln funtów odszkodowań za błędy…
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…