Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Strzelanina w kościele w Teksasie. "Około 27 zabitych"
Strzelanina w kościele w Teksasie. "Około 27 zabitych"
Mężczyzna wszedł w niedzielę do kościoła baptystów w Sutherland Springs na południu Teksasu i zaczął strzelać. Policja poinformowała, że jest "wielu zabitych" i ranni. Napastnik nie żyje. Robert Murphy, rzecznik biura szeryfa hrabstwa Guadalupe, powiedział, że napastnik zginął po krótkim pościgu. Dodał, że nie wiadomo, czy sam odebrał sobie życie, czy został zastrzelony przez policję.

Albert Gamez Jr z lokalnej policji poinformował amerykańską telewizję CBS o szacowanej liczbie ofiar. - Szczegóły nie są jeszcze do końca jasne, ale z tego co wiem zginęło ok. 27 ludzi, a ponad 20 czy 25 jest rannych - powiedział Gamez.

Funkcjonariusze policji ze stanu Teksas przekazali informacje nt. zamachowca odpowiedzialnego za przeprowadzenie ataku na uczestników nabożeństwa zgromadzonych w kościele w Sutherland Springs. To 26-letni Devin Patrick Kelley, były żołnierz i nauczyciel studium biblijnego. Nic nie wiadomo o motywach napastnika.

Przebieg strzelaniny najprawdopodobniej został zarejestrowany kamerą wideo, ponieważ pastor Kościoła Baptystów umieszczał nagrania niedzielnych mszy na YouTubie. Według informacji amerykańskich mediów, Kelley broń posiadał nielegalnie. Tuż przed atakiem chwalił się na Twitterze posiadanym karabinem.
poniedziałek, 06 listopada 2017 07:54
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pięciolatek i 41-letni mężczyzna zginęli w wypadku w pobliżu Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Policja wezwana na plan teledysku, ponieważ kobieta sądziła, że widziała człowieka z maczetą