Wiadomości
Para trafiła do więzienia za planowanie ataku terrorystycznego w Birmingham
Małżeństwo z Birmingham, które planowało atak terrorystyczny, zostało skazane na karę więzienia.

21-letni Ummarayiat Mirza oraz jego 22-letnia żona Madihah Taheer usłyszeli wyroki odpowiednio 16 i 10 lat pozbawienia wolności. Oboje przyznali się do planowania aktów terroru.
Mirza został zatrzymany w marcu. Aresztowanie było poprzedzone operacją wywiadowczą. Podczas procesu odbywającego się przed Woolwich Crown Court poinformowano, że kobieta i mężczyzna chcieli dokonać ataku przy użyciu noża, szukali celów, a jednym z nich miała być miejska synagoga.
Siostra Ummarayiata Mirzy - Zainub - również została skazana na więzienie. Za kratkami spędzi 30 miesięcy za szerzenie propagandy.
Uważa się, że 21-latek planował atak, który miał nastąpić kilka dni po zamachu na moście westminsterskim w Londynie. Jego żona przyniosła mu duży nóż, a para fantazjowała o życiu na terenach zajętych przez tzw. Państwo Islamskie.
czwartek, 14 grudnia 2017 06:46
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę w mundurkach szkolnych. Eksperc…
Duża sieć komórkowa w Wielkiej Brytanii przywraca darmowy roaming dla mi…
Pilne ostrzeżenie dla Polaków z Wielkiej Brytanii planujących podróż do …
Ryanair odwołuje 170 lotów. Linia lotnicza wydaje ostrzeżenie dla pasaże…
Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy. Klienci mogą otrzymać nawet 200…
DWP wydaje pilne ostrzeżenie dla 24 milionów mieszkańców Wielkiej Brytan…
Wielka Brytania przygotowuje się na ogromną falę upałów w lipcu