Wiadomości
39-latek wykorzystywał imigrantów i płacił im mniej niż 2 funty za godzinę pracy
Mieszkaniec Handsworth, który sprowadzał do Wielkiej Brytanii imigrantów z Europy Wschodniej, pomagał im w zdobyciu pracy, a następnie odbierał lwią część wynagrodzenia, został skazany na karę pozbawienia wolności.

39-letni Mihal Varga sprowadził do UK pięciu Rumunów w wieku od 26 do 50 lat. Mężczyźni pracowali w fabryce przetwórstwa żywności w hrabstwie Staffordshire. Ich zmiana liczyła 12 godzin. Varga pobierał ich wynagrodzenia i wypłacał im za dzień pracy zaledwie 20 funtów, czyli mniej niż 2 funty za godzinę. Dodatkowo, imigranci mieszkali w ciasnym pokoju w znajdującym się przy Ashwin Road w Handsworth domu 39-latka.
We wrześniu zeszłego roku policjanci zdobyli nakaz i aresztowali Vargę. Pięciu wykorzystywanych przez niego mężczyzn trafiło pod opiekę specjalnych służb.
Varga początkowo zaprzeczał stawianym mu zarzutom, ale ostatecznie, podczas procesu odbywającego się przed Birmingham Crown Court przyznał się do winy. W środę sąd skazał go na pięć lat więzienia za handel ludźmi oraz oszustwa.
piątek, 16 lutego 2018 07:36
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Brytyjczycy w szoku po nieudanym teście alarmu narodowego. Tysiące telef…
Wielka Brytania. Miliony pracowników mogą stracić na zmianach w ulgach p…
Ryanair likwiduje limit 68 GBP – pasażerowie zapłacą więcej za bagaż
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają dodatkowe pieniądze prze…
Największe supermarkety w Wielkiej Brytanii mogą wydłużyć godziny otwarc…