Wiadomości
May zmienia zdanie - imigranci przybywający w okresie przejściowym będą mogli osiąść na stałe
Trzy tygodnie po tym, jak premier May oświadczyła, że osoby przybywające do Wielkiej Brytanii po 29 marca 2019 roku (tego dnia rozpocznie się okres przejściowy) nie będą miały takich samych praw, jak ludzie, którzy osiedlili się na Wyspach przed tą datą, Downing Street myśli o zmianie swojego nastawienia - donosi gazeta „The Times”.
Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, ale jak donosi źródło Times’a, to ogromny zwrot w dotychczasowej polityce. Kolejny informator potwierdza, że planowanie tego kroku jest już w toku.
Wycofanie się z wcześniejszych zapowiedzi będzie dla Brukseli sygnałem do przyspieszenia prac nad zawarciem porozumienia dotyczącego brexitu - uważa gazeta. Jednakże, jeśli Unia Europejska nie przedstawi równoważnej propozycji, to Brytyjczycy zamieszkujący kraje europejskie będą w gorszej sytuacji niż imigranci z UE mieszkający w Wielkiej Brytanii.
Bruksela wcześniej ostrzegała, że porozumienie odnośnie opuszczenia UE może być zagrożone, jeśli rząd w Londynie będzie powstrzymywał imigrantów przed przyjazdem i osiedleniem się na Wyspach w okresie przejściowym, który ma potrwać do końca 2020 roku.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

HMRC wydaje ważny komunikat dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Tysiące m…

Dramatyczne sceny na pokładzie samolotu z UK. Pilot obezwładnił pasażera

Który supermarket ma najlepsze pieczywo w Wielkiej Brytanii? Wynik testu…

Nawet 620 GBP mniej za energię. W Wielkiej Brytanii pojawił się nowy pla…

Robisz zakupy online? Możesz odzyskać setki funtów rocznie

Ryanair wydaje oświadczenie w sprawie opłaty 8 GBP. Trwa dochodzenie

Wielka Brytania uruchamia nowe wsparcie dla młodych. Rząd wzoruje się na…