Wiadomości
16-latek skazany, za brutalny atak na Polaka w Walsall
16-latek, który o mało nie zabił Polaka raniąc do maczetą, w niesprowokowanym ataku, został skazany na
Do ataku doszło 14 stycznia w centrum Walsall. Szymon P. wraz ze znajomymi, z których jeden obchodził 18 urodziny zostali napadnięci przez grupę nastolatków.
Na początku bandyci rzucali rasistowskie obelgi w stronę Polaków, chwilę później Szymon został uderzony w głowę kijem baseballowym, a 16-latek dwukrotnie go uderzył dużą maczetą.
Pierwszy cios trafił w lewy nadgarstek ofiary, przecinając ścięgna, nerwy i część głównej tętnicy, drugi zranił prawe ramię Polaka – podaje Express & Star
Grupa nastolatków uciekła z miejsca ataku Fiatem Punto, który został później zatrzymany przez policję. 16-latek, który ranił Polaka trzymał miał przy sobie zakrwawioną maczetę.
Raniony Polak trafił do szpitala gdzie przeszedł sześciogodzinną operację. Istnieje niebezpieczeństwo, że nigdy nie odzyska pełnej sprawności lewej ręki.
16-latek, którego wizerunku nie można opublikować ponieważ jest nieletni, przyznał się do ranienia z zamiarem spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała oraz do posiadania broni.
Został skazany na cztery lata pozbawienia wolności z dwuletnim monitoringiem po zwolnieniu. Wyrok odsiedzi w więzieniu dla niepełnoletnich - Youth Offenders Institution.
czwartek, 19 kwietnia 2018 09:22
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą zapłacić nieoczekiwany podatek – wysta…
Ceny w Tesco, Sainsbury’s i Asda w Wielkiej Brytanii wzrosną nawet o 34 …
Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii mogą otrzymać nawet 2212 GBP. HMRC…
Lotnisko w Wielkiej Brytanii może przejść historyczną przemianę – wszyst…
Ozzy Osbourne wraca do Birmingham – miasto pożegna swojego syna
Wideo: Birmingham żegna Ozzy’ego Osbourne’a – tysiące fanów na Broad Str…