Wiadomości
Setki rodziców z Birmingham ukaranych za nieautoryzowane nieobecności dzieci w szkole.

W zeszłym roku rodzice z Birmingham prawie 600 razy zostali ukarani grzywną za zabranie dzieci na wakacje w czasie roku szkolnego.
W zeszłym roku rodzice z Birmingham prawie 600 razy zostali ukarani grzywną za zabranie dzieci na wakacje w czasie roku szkolnego.Liczby opublikowane dziś rano pokazują 598 kar za nieautoryzowaną nieobecność, które otrzymali rodzice z Birmingham w 2016/17.
W całym regionie było łącznie 1087 kar, co stanowi wzrost o 151,6% w porównaniu z 432 w sezonie 2015/16.
Według danych Departamentu edukacji ilość kar jest najwyższa od sześciu lat .
Łącznie, w sezonie 2016/17 rodzice zapłacili £37 000 kary, a 614 grzywien zapłacono w ciągu 28 dni.
Kara dla jednego rodzica, za jeden dzień nieobecności jednego dziecka wynosi £60 jeśli zostanie wypłacona w ciągu 21 dni, po tym terminie kara wzrasta do £120.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Bójka około 50 dzieci w wieku szkolnym w Centrum Birmingham | Czytaj następny artykuł: 6 maja odbędzie się Simplyhealth Great Birmingham 10k – zobacz listę zamkniętych dróg. |
Gorące Tematy

Anglia wprowadza nowe prawo dla właścicieli psów. Od 18 marca 2026 surow…

Siedem dużych banków w Wielkiej Brytanii rozdaje nawet 750 GBP za zmianę…

Wielka Brytania rozprawia się z benefitami. DWP rozszerza kontrole kont …

Wielka Brytania wprowadza reformę Universal Credit. Od kwietnia nowe zas…

15-latek skazany na 13 lat za zabójstwo 12-letniego Leo Rossa w Birmingh…

Wielka Brytania: Bankowy gigant zamknie kolejne 95 oddziałów. Nowa fala …

15-latek skazany za zabójstwo 12-letniego Leo Rossa. Sąd ujawnia tożsamo…