Wiadomości
Ambasador Polski w UK: Coraz więcej ludzi myśli o powrocie do kraju. Zachęcam do tego
Coraz więcej ludzi myśli o powrocie do Polski – przyznał ambasador Polski w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w rozmowie z dziennikarzami z Wysp.
Coraz więcej ludzi myśli o powrocie do Polski – przyznał ambasador Polski w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w rozmowie z dziennikarzami z Wysp.
Arkady Rzegocki przypomniał, że „Polska walczyła o wolność przez wiele lat”.
- Druga wojna światowa zakończyła się dla nas właściwie w 1989 roku, gdy Polska odzyskała wolność i niepodległość. Swoboda przepływu osób jest podstawowym elementem wolności. Mam nadzieję, że Polacy sami będą decydować, gdzie chcą żyć i pracować – wyjaśnił Rzegocki.
Ambasador Polski podkreślił, że „Polska stała się krajem, do którego przyjechało bardzo wielu migrantów”.
- Niezwykle nas cieszy, że tyle osób chce żyć i pracować w Polsce. Powinno to wyglądać podobnie w Wielkiej Brytanii, ponieważ ciężko sobie wyobrazić jakikolwiek segment tutejszej gospodarki bez udziału migrantów – zaznaczył dyplomata.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Brytyjska armia przygotowuje się do powstrzymania ewentualnych zamieszek po brexicie | Czytaj następny artykuł: 21-latek postrzelony w Handsworth |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: fala upałów potrwa dłużej. Met Office podało dokładny t…

Czy Wielką Brytanię czekają kolejne fale upałów? Eksperci mają niepokoją…

Aldi wprowadza do sprzedaży tani klimatyzator za 15 GBP

Wielka Brytania ma poważny problem z migrantami. Zniknęło ponad 50 tys. …

Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają średnio 473 GBP z HMRC

Wielka Brytania rozprawia się z benefitami – oszuści stracą prawo jazdy

Pilny komunikat dla klientów supermarketów w Wielkiej Brytanii. Wycofano…
