Wiadomości
Zatrudnieni przez Birmingham City Council śmieciarze rozpoczną kolejny strajk
Pracownicy należący do związków zawodowych Unite, zagłosowali nad tym czy rozpocząć strajk.

95% członków głosowało za podjęciem strajku, który rozpocznie się 29 grudnia 2018 roku. Na początku w ramach strajku pracownicy nie będą robić nadgodzin.
Strajk śmieciarzy który miał miejsce w zeszłym roku, miał tragicznie konsekwencje dla mieszkańców i kosztował Radę Miasta 6, 3 miliona funtów.
Na niektórych ulicach worki z opadami zalegały przez od siedem tygodni. Ułożone są w stertę tak wysoką, jak okoliczne domy. Mieszkańcy narzekali, że nie mogą otworzyć okien w swoich domach, ponieważ po okolicy roznosił się nieprzyjemny wydzielany przez śmieci zapach.
Tym razem powodem sporu są płatności w wysokości 4000 funtów dokonane przez Radę Miasta Birmingham, które zostały przyznane pracownikom należącym do związku GMB, którzy nie brali udziału w długotrwałych strajkach ostatniego roku.
Pracownicy należący do Unite twierdzą, że płatności są nieuczciwe i stanowiły nagrodę za niebranie udziału w strajku. Rada Miasta Birmingham i związek GMB zaprzeczają temu twierdzeniu.
Howard Beckett, asystent sekretarza generalnego Unite, powiedział: "To po prostu zadziwiające. Rada Miasta Birmingham dokonując tych tajnych płatności, skutecznie wpisała na czarną listę członków Unite za to, że walczyli o swoje prawa do obrony pracy w zeszłym roku".
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Supermarkety w Wielkiej Brytanii pilnie proszą o zwrot produktów. „Nie j…
Ryanair uruchamia 2 nowe trasy z Wielkiej Brytanii. Loty już od 20 GBP
Brutalny atak w centrum Birmingham. Kobieta w krytycznym stanie po ugodz…
Met Office ostrzega: śnieg w Wielkiej Brytanii już w przyszłym tygodniu
Ważna informacja dla Polaków w Wielkiej Brytanii. Nadchodzi kolejny dyżu…
Tragedia w Birmingham. Kobieta zmarła po brutalnym ataku nożem w centrum…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają świąteczny bonus na kont…






