Wiadomości
33-letni Polak z Leeds oskarżony o terroryzm
Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów na podstawie artykułu 58 ustawy o zwalczaniu terroryzmu z 2000 roku.
Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów na podstawie artykułu 58 ustawy o zwalczaniu terroryzmu z 2000 roku.
Zarzuty mówią o posiadaniu przez niego dokumentów lub nagrań, które mogłyby zostać wykorzystane do popełniania aktu terroryzmu.
Według oficjalnego komunikatu Counter Terrorism Policing, zatrzymanie Pawła G. było efektem śledztwa prowadzonego w sprawie aktywności skrajnie radykalnych, prawicowych grup.
33-letni Paweł G. został aresztowany 26 lutego w Leeds i 9 marca stanął przed sądem w Londynie
Za pomocą tłumacza potwierdził jedynie swoje dane (imię i nazwisko, datę urodzenia i adres zamieszkania) oraz to, że jest Polakiem.
Adwokat Polaka utrzymuje ze mężczyzna jest niewinny.
Kolejna rozprawa odbędzie się w piątek, 15 marca, w Old Bailey.
Do czasu rozprawy mężczyzna pozostanie w areszcie.
wtorek, 12 marca 2019 10:39
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Pilne ostrzeżenie dla właścicieli domów w Wielkiej Brytanii. Raty hipote…
Wielka Brytania w kryzysie finansowym. Funt notuje największy spadek od …
Ryanair ogłasza likwidację lotów z trzech lotnisk i zamknięcie jednej ba…
Wielka Brytania szykuje się na 24°C i falę ciepłego powietrza, ale synop…
Wielka Brytania zaostrza kontrole. Ponad 400 tys. osób zagrożonych karą …
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla podatników. Największa ref…
Podróże z Wielkiej Brytanii do Europy już wkrótce się zmienią. Co czeka …