Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Brexit: Izba Gmin odrzuciła możliwość wyjścia z Unii Europejskiej bez umowy
Brexit: Izba Gmin odrzuciła możliwość wyjścia z Unii Europejskiej bez umowy

Brytyjski parlament czterema głosami 312 do 308 odrzucił projekt wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy.

Głosowanie poprzedziła burzliwa debata w Izbie Gmin, w czasie której premier Theresa May próbowała przekonać posłów do podjęcia ostatecznej decyzji ws. brexitu.


- Tak, biznes ma obawy związane z niepewnościami wokół brexitu, ale jest jedna rzecz, której obawia się bardziej, to jest rząd pana Corbyna - mówiła premier May.

- Panie marszałku, pani premier zdaje się nie rozumieć, że jej umowa została odrzucona przez izbę dwa razy bezprecedensową wielkością głosów - ripostował szef opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Cobryn.

Brytyjska premier nie ustawała jednak w przekonywaniu posłów do podjęcia decyzji.


- Izba ma dziś okazję zagłosować za wyjściem z Unii bez umowy. Jutro będą mieli okazję przegłosować – w zależności jak zagłosują dziś – nad wydłużeniem procedury z Art. 50. I jak powiedziałem wczoraj, to będą trudne wybory dla tej Izby, ale ta Izba będzie musiała ustalić, jaki jest jej pogląd na przyszłość. Jeśli chodzi o rząd, chcemy nadal pracować nad opuszczeniem Unii Europejskiej. To właśnie obiecaliśmy ludziom - mówiła May.

Kolejne głosowanie odbędzie się w czwartek (14.03) wieczorem nad tym, czy opóźnić brexit.

Źródło:x-news

środa, 13 marca 2019 20:11
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dziś Izba Gmin zagłosuje na tym czy opóźnić brexit
  Czytaj następny artykuł:
Strzelanina w szkole w Brazylii. Wielu zabitych i rannych