Wiadomości
„Wrobili mnie, bo jestem muslim”. 12 lat więzienia dla Tunezyjczyka za zabójstwo pod barem z kebabami w Ełku
Sąd w Suwałkach skazał Tunezyjczyka Lassada A. na 12 lat więzienia za śmiertelnie pchnięcie nożem 21-latka.
Sąd w Suwałkach skazał Tunezyjczyka Lassada A. na 12 lat więzienia za śmiertelnie pchnięcie nożem 21-latka.
Skazany dźgnął nożem jednego z klientów baru, gdy ten wywołał ukradł napój i wywołał awanturę. Do zdarzenia doszło 2,5 roku temu w noc sylwestrową.
W czasie ogłaszania wyroku skazany Tunezyjczyk zaczął się awanturować i został wyprowadzony z sali sądowej. Twierdził, że został „wrobiony”, ponieważ jest muzułmaninem.
Sąd przyznał, że do sytuacji doprowadził pokrzywdzony, jednak zaznaczył, że w „Polsce nie ma miejsca na samosądy”.
Prokuratura jest usatysfakcjonowana wymiarem kary. Obrońcy prawdopodobnie będą chcieli złożyć apelację.
Poza karą pozbawienia wolności Lassad A. ma zapłacić 70 tysięcy złotych zadośćuczynienia matce i siostrze zmarłego.
Wyrok suwalskiego sądu nie jest prawomocny.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Mężczyzna skazany na 12 lat za atak na chorą na demencję kobietę | Czytaj następny artykuł: Polak znaleziony martwy w domu w Tamworth |
Gorące Tematy

Dodatek 300 GBP trafi na konta bankowe tysięcy mieszkańców Wielkiej Bryt…

Wielka Brytania wprowadza limit opłat u weterynarzy. Właściciele zwierzą…

Wielka Brytania: Alarm i nagły powrót samolotu Ryanair. Linia lotnicza w…

Wielka Brytania: Nawet 640 GBP rocznie i droższe paliwo. Kierowcy zapłac…

Wiosenna fala ciepła nadciąga do Wielkiej Brytanii. Temperatury osiągną …

Wielka Brytania: pilne posiedzenie sztabu kryzysowego Cobra. Rząd ostrze…

Nowa fala podwyżek w Wielkiej Brytanii. Rachunki mogą sięgnąć 1 973 GBP …
