Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Spędziła cztery lata we włoskim więzieniu za zabójstwo, którego nie popełniła
Spędziła cztery lata we włoskim więzieniu za zabójstwo, którego nie popełniła

– Prawnicy powiedzieli mojemu ojcu, że proces prawdopodobnie potrwa lata. Zaczął płakać. Wtedy zdałam sobie sprawę, jak poważna była sytuacja – mówiła Amanda Knox na konferencji poświęconej niesłusznie skazanym w Modenie.

Była to pierwsza wizyta Amerykanki we Włoszech od 2011 roku, kiedy wraz z jej ówczesnym chłopakiem Raffaele Sollecito została uniewinniona od zarzutu zabójstwa jej współlokatorki, studentki z Wielkiej Brytanii Meredith Kercher.

– 1 listopada 2007 roku złodziej Rudy Guede wszedł do naszego mieszkania, zgwałcił i zabił moją współlokatorkę Meredith – mówiła Knox, która spędziła we włoskim więzieniu cztery lata.

– Jego DNA wykryto na ciele ofiary i w miejscu zbrodni – stwierdziła Amerykanka.


Amanda Knox w serii procesów została dwukrotnie skazana i dwukrotnie uniewinniona. Ostatecznie w 2015 roku włoski Sąd Najwyższy uniewinnił ją i Sollecito od wszelkich zarzutów.

Obecnie Knox zaangażowana jest w walkę o prawa ludzi, którzy zostali niesłusznie skazani. Na przykładzie swojej sprawy, Knox opisuje w jaki sposób media relacjonują procesy m.in. używając nacechowanego emocjonalnie języka.

Źródło:x-news

poniedziałek, 17 czerwca 2019 07:19
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pioruny, grad, ulewny deszcz i powodzie. Met Office wydało żółte ostrzeżenie pogodowe dla Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Jeden kandydat mniej w walce o stanowisko po Theresie May