Wiadomości
Zamachowiec z Birmingham, który próbował rozjechać ludzi, skazany na dożywocie
Mieszkający w Birmingham sudański azylant, Salih Khater który w sierpniu 2018 roku próbował w okolicach budynku parlamentu w Londynie przejechać samochodem grupę rowerzystów oraz policjantów, został dziś skazany na karę dożywotniego więzienia.

30-letni Salih Khater, 14 sierpnia zeszłego roku potrącił samochodem grupę rowerzystów, a następnie uderzył w barierkę ochronną w pobliżu parlamentu.
Przed uderzeniem niemal potrącił jeszcze dwóch policjantów, którzy zdołali uskoczyć przed pojazdem.
Mężczyzna na stałe mieszka w Birmingham, a oprócz sudańskiego paszportu ma także brytyjski.
W trakcie procesu obrona próbowała przekonywać, że jechał on do ambasady Sudanu, by uzyskać wizę, ale zgubił drogę i wpadł w panikę.
Sąd jednak przychylił się do argumentów prokuratury, że działał on z premedytacją i kierował się motywami terrorystycznymi.
W lipcu sąd uznał go za winnego dwóch zarzutów usiłowania zabójstwa, a w poniedziałek skazał na dożywocie bez możliwości ubiegania się o warunkowe zwolnienie przed upływem 15 lat.
Według sądu nie ma wątpliwości, że jego intencją było zabicie tak wielu osób, jak to możliwe, a poprzez to rozsiewanie strachu i terroru.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Brytyjskie lotnisko wprowadza nowe zasady dla pasażerów Ryanair. Zmiany …
Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Polska oferuje nawet 2 377 600 zł dla pow…
DWP przyzna dodatkowe 164 GBP osobom pobierającym jedno świadczenie
Pierwszy śnieg spadł w Wielkiej Brytanii! Arktyczne powietrze przyniosło…
Wielka Brytania: miliony gospodarstw domowych otrzymają 150 GBP na rachu…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany w paszportach. Wejdą w życie od…
Ryanair wprowadza ogromne zmiany dla podróżnych. Nowe zasady już od list…






