Wiadomości
Wielka Brytania nie wskaże kandydata na komisarza EU przed wyborami
Wielka Brytania poinformowała, że nie nominuje kandydata do Komisji Europejskiej do czasu wyznaczonych na 12 grudnia wyborów parlamentarnych.
Wielka Brytania poinformowała, że nie nominuje kandydata do Komisji Europejskiej do czasu wyznaczonych na 12 grudnia wyborów parlamentarnych.
Na wskazanie brytyjskiego kandydata naciskała przyszła przewodnicząca KE.
Ursula von der Leyen wysłała już dwa listy do premiera Borisa Johnsona, w których przypomniała o konieczności wskazania kandydata na komisarza.
Na pierwszy list władze brytyjskie nie odpowiedziały.
Dziś brytyjski dyplomata Tim Barrow w liście przesłanym do KE wyjaśnił, że zgodnie z przedwyborczymi wytycznymi Wielka Brytania nie powinna w tym okresie nikogo nominować na stanowiska międzynarodowe.
To samo powiedziała też rzeczniczka brytyjskiego rządu, zapytana o tę sprawę przez niemiecką agencję prasową.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

W Anglii odmawia się mieszkań socjalnych osobom o najniższych dochodach.…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą otrzymać dodatkowe 1200 GBP. HMRC wzyw…

Tragedia w Wielkiej Brytanii. 15-letni chłopiec zamordowany na ulicy w ś…

Sztorm Bram uderza w Wielką Brytanię. Obowiązują bursztynowe alerty i os…

Fala grypy w Wielkiej Brytanii: szpitale pękają w szwach. Rekordzista cz…

Najtańszy dostawca energii w Wielkiej Brytanii. Oferuje dodatkowy bonus …

Wielka Brytania: migrant, który ponad 150 razy odpowiadał „nie wiem”, ot…
