Wiadomości
Polak z Tipton skazany za udział w gangu, który przemycił do UK papierosy o wartości 17 mln funtów
Polski kierowca powiązany z gangiem, który przemycił do Wielkiej Brytanii papierosy o wartości 17 milionów funtów, trafił do więzienia.
Polski kierowca powiązany z gangiem, który przemycił do Wielkiej Brytanii papierosy o wartości 17 milionów funtów, trafił do więzienia.
Kristian Piechota odbierał dziesiątki przesyłek wysłanych do Wielkiej Brytanii w okresie od października 2010 r. do listopada 2013 r.
Paczki były celowo błędnie znakowane i opisywanie jako towary, które w przeciwieństwie do papierosów nie wymagają opłaty skarbowej i cła przy przywozie do Wielkiej Brytanii.
W opakowaniach puszek kawy, sejfów, grochu czy energooszczędnych żarówek gang przemycał do Wielkiej Brytanii papierosy i tytoń.
Przemycane papierosy i tytoń zostały skonfiskowane dziewięciokrotnie przez strażników granicznych, ale 56 takich przesyłek nie zostało zauważonych na granicy.
38-letni Polak w momencie zatrzymania przez policję na autostradzie M40, we wrześniu 2013 r., miał 20 000 funtów gotówki w samochodzie.
Śledczy znaleźli też 90 000 funtów gotówki ukrytych przez Polaka w kabinie samochodu ciężarowego, który stał w Dover.
Mężczyzna odegrał znaczącą rolę w transporcie przemycanych towarów i pieniędzy i przed zatrzymaniem był przez dłuższy czas monitorowany.
4 października 2013 r. podczas przeszukania domu na Grace Road w Tipton, w którym wtedy mieszkał, pod łóżkiem znaleziono ukryte przemycone papierosy.
Służby skonfiskowały również dwa i pół miliona przemyconych papierosów znalezionych na terenie przemysłowym w Sunderland i 1 250 000 papierosów w domu w Edgbaston.
Mężczyzna przyznał się do winy i został skazany, za unikanie płacenia podatku od przemycanych papierosów, na trzy lata więzienia.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Ryanair, TUI, Jet2 i easyJet — Najnowsze zasady dotyczące wnoszenia jedz…
DWP wypłaca nawet 441 GBP miesięcznie niezależnie od dochodu
Lidl pilnie wycofuje popularny sprzęt kuchenny z powodu ryzyka pożaru. D…
Brytyjczyk dzieli się genialnym sposobem na zyskanie dodatkowej gotówki.…
Anglia wprowadza domowe badania dla kobiet. Nowy program obejmie ponad 5…
Druga fala upałów nadciąga nad Wielkią Brytanię. Temperatura ma przekroc…
Rekordowa liczba Brytyjczyków z trudem wiąże koniec z końcem. Nowy rapor…