Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Polska/Świat Trzeci przypadek we Francji, pierwszy w Australii. Już 41 ofiar śmiertelnych koronawirusa
Trzeci przypadek we Francji, pierwszy w Australii. Już 41 ofiar śmiertelnych koronawirusa

41 osób zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem z Chin, a ponad 1200 jest zakażonych, niestety liczba ta rośnie bardzo szybko.

Francji poinformowano o trzecim przypadku wirusa, a pierwszy wykryto w Australii.

W kolejnych miastach prowincji Hubei, gdzie znajduje się miasto Wuhan - epicentrum śmiercionośnego wirusa - ograniczono ruch.


Władze Wuhanu w czwartek 23 stycznia zdecydowały o zawieszeniu komunikacji miejskiej i lotów w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, który w prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan.

Do odwołania zawieszone jest kursowanie autobusów, metra i pociągów dalekobieżnych, zamknięte są także dworce i lotniska. Do walki z epidemią włączono wojsko i policję.

W ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa (2019-nCoV) wzrósł o 15 osób. Władze Chin w sobotę rano miejscowego czasu oficjalnie potwierdziły, że zmarło 41 osób.

Narodowa Komisja Zdrowia w Chinach poinformowała, że jest 1287 potwierdzonych przypadków zakażenia, w tym 57 osób jest w stanie krytycznym.


Trzeci przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono w piątek wieczorem we Francji.

Wcześniej Francuska minister zdrowia Agnes Buzyn poinformowała, że we Francji odnotowano dwa potwierdzone przypadki zakażenia wirusem z Wuhan.

Agnes Buzyn powiedziała, że pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zdiagnozowano u pochodzącego z Chin 48-letniego mieszkańca Bordeaux, który niedawno ze względów zawodowych był w Wuhan i w środę wrócił do Francji.

Drugi pacjent również podróżował do Chin, ale minister nie podała na jego temat żadnych dodatkowych informacji, poza tym, że jest on leczony w izolacji w paryskim szpitalu.


Teraj też poinformowano o trzeciej osobie, o której też nie ma szczegółowych informacji, jednak prawdopodobnie jest to krewny jednej z dwóch osób, u której wcześniej stwierdzono koronawirusa.

W Australii na przedmieściach Melbourne wykryto pierwszy przypadek zakażenia. Pacjentem jest chiński obywatel, który przyleciał do Australii 19 stycznia z Kantonu, stolicy prowincji Guangdong.

Do tej pory wszystkie zgony miały miejsce w Chinach, ale nowy koronawirus pojawił się również w Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie i Stanach Zjednoczonych, a teraz również we Francji i Australii.

Jest wysoce prawdopodobne, że w Wielkiej Brytanii są również przypadki zakażonych, które nie zostały jeszcze wykryte.

Wielka Brytania wprowadziły na międzynarodowych lotniskach środki zaradcze – pasażerowie przybywający z Wuhanu są badani.

sobota, 25 stycznia 2020 07:40
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Pasażerka samochodu trzymała nogi na desce rozdzielczej. Oto skutki
  Czytaj następny artykuł:
Koronawirus, który zabił już 26 osób, dotarł do Europy. Jest wysoce prawdopodobne, że w UK też są przypadki zakażenia