Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Polska/Świat WHO ogłasza stan zagrożenia zdrowia publicznego w związku z koronawirusem
WHO ogłasza stan zagrożenia zdrowia publicznego w związku z koronawirusem

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła stan zagrożenia zdrowia publicznego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV.

Termin "Zagrożenie zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym" został zdefiniowany w IHR jako wydarzenie nadzwyczajne, stanowiące zagrożenie w związku z międzynarodowym rozprzestrzenianiem się chorób, potencjalnie wymagające skoordynowanej międzynarodowej reakcji.


– Naszym największym zmartwieniem jest możliwości rozprzestrzeniania się wirusa w państwach o słabszym systemie opieki zdrowotnej – powiedział w Genewie Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia.

Deklaracja WHO o ogłoszeniu „zdrowotnego stanu wyjątkowego” oznacza więc głównie możliwość uruchomienia dodatkowej pomocy finansowej ONZ dla uboższych i mniej rozwiniętych krajów, aby mogły zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.

Poza Chinami nie ma jeszcze żadnego przypadku zgonu w związku z zakażeniem wirusem 2019-nCoV. Zanotowano jednak 8 przypadków przeniesienia się wirusa z człowieka na człowieka.

Ogłoszenie „zdrowotnego stanu wyjątkowego” nie jest w przypadku WHO wcale takie wyjątkowe.


W ciągu ostatnich kilku lat ogłaszano go już czterokrotnie. W 2014 r. chodziło o epidemię polio w Azji, w 2016 o wirus Zika w Ameryce Południowej, a w 2014 i w 2019 o epidemię eboli w Afryce.

Według oficjalnych danych, na całym świecie potwierdzono już niemal 10 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. 213 osób zmarło, a 187 zwalczyło infekcję.

Źródło:x-news

piątek, 31 stycznia 2020 07:20
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Dziś Wielka Brytania pożegna się z Unią Europejską
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna z Birmingham, który był poddany kwarantannie nie jest zakażony koronawirusem