Wiadomości
Trzy kolejne osoby zarażone koronawirusem w UK. Pierwszy przypadek w Walii
Wielkiej Brytanii odnotowano trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem
Wielkiej Brytanii odnotowano trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem
Pierwszy przypadek koronawirusa został potwierdzony w Walii, a dwa wykryto u pacjentów w Anglii.
Oznacza, że liczba zarażonych w Wielkiej Brytanii wzrosła do 19.
Pacjenci w Anglii zarazili się koronawirusem w Iranie, a pacjent z Walii we Włoszech.
Obecnie służby medyczne w Walii próbują ustalić, z kim kontaktował się pacjent, aby ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się choroby.
- Podejmowane są wszelkie stosowne działania, aby zapewnić opiekę i zmniejszyć ryzyko przeniesienia wirusa na inne osoby - poinformował naczelny lekarz kraju dr Frank Atherton.
Jednocześnie zapewnił, że Walia i cała Wielka Brytania są dobrze przygotowane na tego typu przypadki.
Zobacz też: Szkoły w Wielkiej Brytanii mogą zostać zamknięte na 2 miesiące z powodu koronawirusa
W czwartek wieczorem służby medyczne Irlandii Północnej potwierdziły kolejny przypadek zakażenia koronowirisem. Jest to pierwszy przypadek koronawirusa w Irlandii Północnej. Pacjent przybył do Irlandii Północnej z Włoch przez Dublin.
Wcześniej w czwartek dwie kolejne osoby w Anglii uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.
Szef służb medycznych Prof. Chris Whitty powiedział, że pacjenci zarazili się wirusem we Włoszech i na Teneryfie.
Koronawirus powodował 3 tys. zgonów na całym świecie, z czego 2788 w samych Chinach.
Kolejne przypadki zainfekowania wirusem z Wuhan potwierdzono dziś również w Szwecji i Norwegii, na Białorusi i na Litwie.
W Europie najwięcej zakażeń koronawirusem odnotowano w północnych Włoszech. Wczoraj liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju wzrosła do 17. Zarażonych jest 650 osób.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Ryanair wprowadza ważną zmianę na wszystkich lotach. Dwa przedmioty pole…

Jakie są realne dochody w Wielkiej Brytanii? Najnowsze dane zaskakują

Benefity zamiast pracy. W Wielkiej Brytanii 10 mln osób zgłasza niepełno…

Wielka Brytania planuje pobierać podatek, zanim jeszcze zarobisz. Ogromn…

9-letnia dziewczynka zamordowana w Wielkiej Brytanii. Aresztowano nastol…

Wielka Brytania: tysiące kierowców niesłusznie ukaranych. Mandaty za nad…

Wielka Brytania notuje nagły spadek cen domów. O 6 700 GBP taniej niż mi…
