Zaloguj się Załóż konto

Polak skazany za próbę morderstwa rocznej dziewczynki

Mężczyzna został skazany na sześć lat więzienia za próbę zamordowania dziecka.

Mężczyzna został skazany na sześć lat więzienia za próbę zamordowania dziecka.

26-letni Łukasz Chomiczewski przeprowadził „bezsensowny atak” na roczną dziewczynkę w Edynburgu - podało BBC.

6 sierpnia ubiegłego roku Polak wyrwał z chodzika płaczące dziecko i groził, że je zabije.

Chwycił niemowlę za szyję i mocno ścisnął. Tak, że dziewczynka miała problemy ze złapaniem oddechu.


Podczas rozprawy w sadzie Główny inspektor Iain Ramsay z Edynburga, powiedział: „Był to bezsensowny atak na bezbronne dziecko, powodujący poważne obrażenia.

„Chomiczewski sprawował opiekę nad dziewczynką i miał jej chronić, zamiast tego poddał ją przerażającej próbie, dla której nie ma uzasadnienia”.

Polak nie przyznał się do winy, jednak sąd High Court w Edynburgu uznał go za winnego próby zabójstwa.

Mężczyzna został skazany na sześć lat więzienia za próbę zamordowania dziecka.

Na rozprawie ujawniono, że Polak był już wcześniej karany. Skazano go na 30 dni więzienia za napaść na kobietę.


Obrońca Polaka Jim Stephenson powiedział sądowi, że Chomiczewski nadal twierdzi, że jest niewinny.

Zwrócił również uwagę na to, że mężczyzna przyjechał do Szkocji w 2017 roku. Cała jego rodzina i najbliżsi pozostali w Polsce.

Podczas pobytu w więzieniu Edynburgu nikt nie będzie go odwiedzał, a dodatkową przeszkodą w odbywaniu kary, będzie dla niego brak znajomości języka angielskiego.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Nastolatek dźgnięty nożem w pobliżu Bullring w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
„Wiele tysięcy ludzi” zarazi się koronawirusem w Wielkiej Brytanii