Wiadomości
Koronawirus: Rząd przyznał, że prawdopodobnie nie osiągnie celu 100 000 testów dziennie
Minister sprawiedliwości Robert Buckland przyznał, że rząd prawdopodobnie nie osiągnie celu 100 000 codziennych testów na obecność koronawirusa do końca tego miesiąca.

Robert Buckland przyznał to w rozmowie w BBC Breakfast. Powiedział jednak, że jego zdaniem 100 tys. testów zostanie osiągnięte w ciągu „najbliższych kilku dni”.
Według wcześniejszych zapowiedzi celem rządu jest, aby końca kwietnia w Wielkiej Brytanii dziennie przeprowadzanych było 100 tys. testów na obecność koronawirusa.
– Nasze wysiłki na rzecz testów zapewnią, że będziemy mogli przeprowadzić testy każdemu, kto ich potrzebuje.
- Podsumowując, wyznaczam teraz cel. 100 tysięcy testów dziennie do końca tego miesiąca. Taki jest cel i jestem pewien, że go osiągniemy – zapowiadał minister zdrowia Wielkiej Brytanii na początku miesiąca.
Według najnowszych danych w środę przeprowadzono około 52 429 testów, czyli trochę ponad połowę z wyznaczonego przez rząd celu.
czwartek, 30 kwietnia 2020 08:12
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają 500 GBP dodatku bezpośre…
Rachunki za energię w Wielkiej Brytanii znów rosną od stycznia: Ofgem po…
Wielka Brytania zaostrza kontrole benefitów. DWP może przeszukiwać domy …
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii zmagają się z rosnącymi kosztami n…
Osoby, które legalnie przybyły do Wielkiej Brytanii po 2021 roku będą mu…
Dodatek 25 GBP z powodu mrozów wpłynie na konta bankowe tysięcy rodzin w…
Migranci przybywający do Wielkiej Brytanii nie otrzymają świadczeń, dopó…






