Wiadomości
Szczepionka już we wrześniu! Wielka Brytania ujawnia plan
Wszystko wskazuje na to, że naukowcy z Oxfordu wypełniają swoje obietnice. Szczepionka na Covid-19 może być gotowa do rozpowszechnienia już we wrześniu - ujawnił Alok Sharma (53 l.), brytyjski Sekretarz Stanu ds. Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej.
Wszystko wskazuje na to, że naukowcy z Oxfordu wypełniają swoje obietnice. Szczepionka na Covid-19 może być gotowa do rozpowszechnienia już we wrześniu - ujawnił Alok Sharma (53 l.), brytyjski Sekretarz Stanu ds. Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej.
Minister Sharma w czasie konferencji prasowej w niedzielę mówił, że prace nad efektywnym lekiem na COVID-19 prowadzone na Uniwersytecie Oksfordzkim "posuwają się naprzód".
- Pierwsze testy kliniczne szczepionki z Oksfordu postępują dobrze, uczestnicy pierwszej fazy testów otrzymali dawkę szczepionki - powiedział.
- Szybkość z jaką Uniwersytet Oksfordzki przygotował i zorganizował te skomplikowane testy jest naprawdę bezprecedensowa - podkreślił.
Za cztery miesiące ma powstać 30 milionów pierwszych dawek, władze w Londynie jednak podkreślają, że ten optymistyczny scenariusz nie jest jeszcze w stu procentach pewny.
Minister ostrzegł, że nie ma całkowitej pewności czy szczepionka, na poszukiwanie której brytyjski rząd wydał już 250 mln funtów, kiedykolwiek zostanie wynaleziona.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Ryanair ostrzega pasażerów. Tych rzeczy nie wolno wkładać do bagażu podr…

HMRC ostrzega rodziców w Wielkiej Brytanii. Ważny termin upływa 31 sierp…

Rzadka moneta 50p z Wielkiej Brytanii sprzedana za 115 funtów. Można ją …

Funt brytyjski umacnia się. Rynek czeka na ważne dane z Wielkiej Brytani…

Loty do Krakowa i Gdańska z Birmingham. Zimowe połączenia popularnej lin…

Najbardziej i najmniej przyjazne miejsca w Anglii. Powstał nowy ranking

HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla 1,8 mln mieszkańców Wielkiej Brytanii.…
