Wiadomości
Kto jest zwolniony z 14-dniowej kwarantanny po przyjeździe z Polski do UK?
Wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z Polski będą musieli odbyć 14-dniową kwarantannę – poinformował brytyjski minister transportu Grant Shapps.
Wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z Polski będą musieli odbyć 14-dniową kwarantannę – poinformował brytyjski minister transportu Grant Shapps.
Restrykcje dotyczące kwarantanny wejdą w życie od soboty 3 października od godziny 4:00.
Polska niestety jest kolejnym krajem, który z powodu obaw o rosnącą liczbę przypadków koronawirusa został usunięty z listy bezpiecznych krajów.
Dane resortu zdrowia z czwartku mówią o 1967 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce – to największy dobowy wzrost zakażeń od początku epidemii.
Łącznie potwierdzono do tej pory zakażenie u 93 481 osób, z których 2543 zmarły.
Z obowiązku odbywania 14-dniowej kwarantanny po przyjeździe do Wielkiej Brytanii zwolnieni są m.in.: kierowcy zawodowi przewożący towary lub osoby w międzynarodowym transporcie kołowym, osoby przybywające do Anglii w celu tranzytu do innego państwa.
Zwolnieni są również sezonowi pracownicy pracujący w branży rolniczej mający zapewnioną pracę na konkretnej farmie, zarejestrowani pracownicy służby zdrowia, jeśli przybywają do Anglii, aby wykonywać obowiązki służbowe, niekoniecznie związane z koronawirusem, osoby mieszkające w Zjednoczonym Królestwie, ale pracujące w innym kraju i podróżujące między Zjednoczonym Królestwem a państwem, w którym pracują co najmniej raz w tygodniu.
W przypadku złamania zasad kwarantanny grożą mandaty karne w wysokości od 1000 do 10 000 funtów, a w przypadku odmowy podania adresu samoizolacji może grozić mandat karny lub odmowa wjazdu do Wielkiej Brytanii.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Posłanka z COVID-19 podróżowała 400 mil pociągiem. Została zawieszona | Czytaj następny artykuł: Donald i Melania Trump zakażeni koronawirusem! |
Gorące Tematy

Dodatkowy Bank Holiday w Wielkiej Brytanii. Rząd wybrał datę, ale stawia…

Wielka Brytania przygotowuje się na najgorsze. Rząd apeluje do obywateli

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. Kiedy kolejne zmiany?

Ryanair wydaje ważne ostrzeżenie dla podróżnych mających zarezerwowane l…

Wielka Brytania szykuje duże zmiany na rynku pracy. Rząd chce zmienić za…

Ryanair uruchomi nowe połączenie z Wielkiej Brytanii do Polski. Loty już…

Polska rodzina znaleziona martwa w domu w UK. Nie żyją rodzice i 8-letni…
