Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Polska/Świat Brytyjska mutacja koronawirusa na Warmii i Mazurach. Wykryta w 16 z 24 przebadanych próbek

Brytyjska mutacja koronawirusa na Warmii i Mazurach. Wykryta w 16 z 24 przebadanych próbek

Prawie 70 procent losowo zbadanych próbek koronawirusa w powiatach olsztyńskim i ostródzkim oraz w Elblągu wykazała brytyjską, bardziej zakaźną mutację koronawirusa.

Obserwujemy to w przypadkach tak zwanych ognisk rodzinnych - przekazał inspektorat sanitarny. W środę (24.02) w województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono niemal tysiąc nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

– W przyszłym tygodniu będziemy pobierali próbki z różnych powiatów na terenie naszego województwa, żeby potwierdzić bądź też nie, że rozprzestrzenienie się wariantu brytyjskiego na terenie naszego województwa jest duże – poinformował Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Olsztynie Janusz Dzisko.


Koronawirus w Polsce znów przybiera na sile.

- Mamy 12 tys. 142 nowych przypadków zakażeń koronawirusem - przekazał w czwartek rano minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zmarło kolejnych 286 osób. To drugi dzień z rzędu, z ponad 10 tys. potwierdzonych przypadków. Od soboty nastąpi regionalizacja obostrzeń, zniesione na początku lutego restrykcje wrócą w woj. warmińsko-mazurskim.


Żródło:x-news

czwartek, 25 lutego 2021 11:54
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Królowa Elżbieta II zachęca Brytyjczyków do szczepień przeciw Covid-19
 Czytaj następny artykuł:
Ponad 18 mln osób w UK otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19