Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Polska/Świat Niemcy ogłosiły całkowity lockdown z zakazem przemieszczania się na czas Wielkanocy

Niemcy ogłosiły całkowity lockdown z zakazem przemieszczania się na czas Wielkanocy

Kilkanaście godzin rozmów z premierami landów i decyzja: lockdown w Niemczech zostanie przedłużony do 18 kwietnia, a w święta wielkanocne będą obowiązywać dodatkowe restrykcje.

O szczegółach mówiła na konferencji prasowej kanclerz Angela Merkel.

- Robimy wszystko by jak najszybciej się zaszczepić i poczuć tego skutki. Mamy teraz dwie główne strategię: ostrożność i elastyczność. Dlatego też pierwszego i trzeciego kwietnia będą obowiązywały ograniczenia, jeśli chodzi o kontakty. Między 1 a 5 kwietnia będzie również obowiązywał zakaz zgromadzeń. Chodzi o to, by w czasie Wielkanocy ludzie pozostali w domach – ogłosiła Angela Merkel.


Kanclerz chciała początkowo dużo ostrzejszych restrykcji – cały kraj miał zostać zamknięty na blisko tydzień. Nie znalazła jednak poparcia wśród pozostałych uczestników rozmów, obawiających się wybuchu paniki wśród Niemców, którzy ruszą do supermarketów, by wykupywać, co tylko się da.

Ostatecznie sklepy spożywcze i stacje benzynowe zostaną w Niemczech zamknięte na dwa dni i nieczynne będą w Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Pozostałe sklepy i lokale usługowe będą nieczynne do soboty włącznie.

Źródło:x-news

wtorek, 23 marca 2021 14:00
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W Wielkiej Brytanii w rocznice lockdownu zapalono świece, aby upamiętnić ofiary Covid-19
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania minutą ciszy uczciła pamięć osób, które zmarły z powodu COVID–19