Wiadomości
Anglia luzuje kolejne obostrzenia. Otworzy sklepy, puby, siłownie i zakłady fryzjerskie
Premier Wielkiej Brytanii w poniedziałek potwierdził, że od 12 kwietnia nastąpi drugi z czterech etapów wychodzenia z lockdownu.
Premier Wielkiej Brytanii w poniedziałek potwierdził, że od 12 kwietnia nastąpi drugi z czterech etapów wychodzenia z lockdownu.
Otwarte zostaną wszystkie sklepy, usługi fryzjerskie, działalność salonów kosmetycznych, siłowni, bibliotek, muzeów ogrodów zoologicznych i parów rozrywki.
Zostaną też otwarte usługi takie jak pola namiotowe i kempingowe, ale ludzie będą mogli mieszkać tylko z członkami gospodarstwa domowego.
Z kolei puby i restauracje będą mogły obsługiwać klientów na zewnątrz.
Wprowadzenie drugiego etapu wychodzenia z lockdownu pozwoli także zwiększyć do 15 maksymalną liczbę osób uczestniczących w ślubach oraz do 2 maksymalną liczbę osób mogących odwiedzać krewnych w domach opieki.
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na Downing Street premier niewiele jednak zdradził na temat podróży zagranicznych oraz certyfikatów covidowych.
Powiedział jedynie, że ma nadzieję na wznowienie ich zgodnie z planem 17 maja, ale za wcześnie jest, by składać wiążące obietnice.
Potwierdził też wcześniejsze informacje, że podczas pilotażowych wydarzeń między połową kwietnia a połową maja będą przeprowadzone testy certyfikatów covidowych.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Ryanair zapowiada anulowanie lotów z Wielkiej Brytanii do popularnych mi…
Fala upałów w Wielkiej Brytanii przyniesie nawet 35°C i tropikalne noce
Ukryte kody w Sainsbury’s, Asda, Tesco i Morrisons. Jak sprawdzić świeżo…
Aldi ogłasza listę 11 nowych lokalizacji sklepów, które otworzy w 2025 r…
Duże miasto w Midlands uznane za najbardziej niebezpieczne – i to nie je…
Duży brytyjski bank obniży oprocentowanie kredytów hipotecznych o 0,25%
Wielka Brytania wydaje pilne ostrzeżenie dotyczące podroży do krajów str…