Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Polska/Świat Lockdown w Polsce został wydłużony

Lockdown w Polsce został wydłużony

Pandemia koronawirusa w Polsce nie odpuszcza. W związku z utrzymującą się wysoką liczbą zakażeń, władze podjęły decyzję o przedłużeniu obowiązujących restrykcji.

Obostrzenia, które weszły w życie od soboty 27 marca, będą trwały co najmniej do 18 kwietnia.

Od soboty 27 marca do 9 kwietnia zamknięte będą żłobki i przedszkola. - Z wyjątkiem opieki nad dziećmi personelu medycznego i przedstawicieli służb mundurowych.


Nieczynne będą także salony urody, np. fryzjerskie czy kosmetyczne oraz wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane - dotyczy to handlu detalicznego. Hurtownie i składy budowlane pozostaną dostępne.

W kościołach i innych miejscach kultu religijnego może przebywać 1 os. na 20 mkw. Należy zachować odstęp 1,5 m.

W placówkach handlowych i innych punktach takich jak np. poczta, będą stosowane bardziej rygorystyczne zasady - do tej pory była 1 os. na 15 mkw., teraz dla sklepów pow. 100 mkw. będzie to 1 os. na 20 mkw.

Restrykcje dotyczą też uprawiania sportu. W dalszym ciągu działalność obiektów sportowych jest dostępna wyłącznie dla zawodowców.

Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.


Ponadto zawieszona pozostaje działalność stoków narciarskich, kortów tenisowych, ścianek wspinaczkowych i basenów (za wyjątkiem tych, z których korzysta kadra narodowa lub tych, gdzie wykonywana jest działalność lecznicza).

Kluby fitness i siłownie dostępne są jedynie dla zawodowców, przy czym w ostatnich dniach wprowadzono ważną zmianę w przepisach. Od 2 kwietnia na siłowniach mogą trenować jedynie reprezentanci Polski w oficjalnych dyscyplinach olimpijskich.

Ćwiczenie na otwartej przestrzeni jest możliwe. Warunkiem koniecznym jest zachowanie bezpiecznego dystansu oraz zasłonięcie ust i nosa (zabronione jest używanie przyłbicy czy komina). Wyjątkiem są lasy, parki, ogrody botaniczne, rodzinne ogródki działkowe oraz plaża. Tam amatorzy biegania lub jazdy na rowerze nie muszą zakrywać twarzy.


Źródło:x-news

środa, 07 kwietnia 2021 13:52
 


Czytaj poprzedni artykuł:
EMA: Zakrzepy krwi po szczepieniu preparatem AstraZeneca, to możliwe skutki uboczne szczepionki
 Czytaj następny artykuł:
W Wielkiej Brytanii rozpoczęto szczepienie preparatem firmy Moderna