Wiadomości
Greta Thunberg: Nie jest tajemnicą, że COP26 jest porażką
Liderzy państw debatują, a młodzi protestują. W szkockim Glasgow, gdzie odbył się szczyt klimatyczny COP26, odbywały się również demonstracje młodych ludzi, którzy od światowych liderów domagają się zdecydowanych działań na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi.
Liderzy państw debatują, a młodzi protestują. W szkockim Glasgow, gdzie odbył się szczyt klimatyczny COP26, odbywały się również demonstracje młodych ludzi, którzy od światowych liderów domagają się zdecydowanych działań na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi.
- Nie jest tajemnicą, że COP26 jest porażką – stwierdziła Greta Thunberg.
- Powinno być oczywiste, że nie możemy rozwiązać kryzysu za pomocą tych samych metod, które wcześniej nas w niego wpędziły i coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie z tego sprawę.
Wielu zadaje pytania - czego potrzeba, aby ludzie będący u władzy się obudzili. Ale dla jasności, oni nie śpią, oni dokładnie wiedzą, co robią. Wiedzą, co poświęcają aby utrzymać biznes – oceniła szwedzka aktywistka.
Konferencja klimatyczna COP26 z udziałem liderów państw rozpoczęła się w Glasgow 31 października br.
Ogłoszono już dwa istotne porozumienia - zatrzymanie wylesiania i redukcja emisji metanu o jedną trzecią do 2030 roku.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…

Kobieta w UK dostaje 750 GBP miesięcznie i pokazuje, jak ubiegać się o t…

B&M i Home Bargains w Wielkiej Brytanii pilnie proszą o zwrot produktów

Wielka Brytania wprowadza duże zmiany w szkołach. Już są ostrzeżenia prz…

Ryanair wprowadza poważne zmiany jeszcze w tym roku. Podróżni będą zadow…

Dwie osoby w Wielkiej Brytanii trafiają gigantyczną wygraną. Ponad ponad…

Wielka Brytania wchodzi w słoneczny i ciepły okres. Termometry pokażą na…
