Wiadomości
Wielka Brytania nakłada kolejne sankcje na rosyjskich propagandystów, państwowe media i na wojskowych
| Michaił Mizincew |
Rząd Wielkiej Brytanii nałożył kolejne 14 sankcji przeciwko rosyjskim propagandystom, państwowym mediom i wojskowym – w tym człowiekowi nazwanemu „rzeźnikiem Mariupola”.
Rząd Wielkiej Brytanii nałożył kolejne 14 sankcji przeciwko rosyjskim propagandystom, państwowym mediom i wojskowym – w tym człowiekowi nazwanemu „rzeźnikiem Mariupola”.Ogłaszając ten ruch w czwartek rano, minister spraw zagranicznych Liz Truss powiedziała, że osoby, na których nałożono sankcje, rozpowszechniali kłamstwa i oszustwa dotyczące nielegalnej inwazji rosyjskiego prezydenta Władimira Putina na Ukrainę.
Wśród ukaranych jest rosyjski generał Michaił Mizincew, którego obwiniano o zamachy bombowe na szpital dziecięcy i teatr dramatyczny, w którym schroniło się wówczas ponad 1000 cywilów.
Na liście znajdują się również rosyjski propagandysta Siergiej Brilew i finansowana przez Kreml TV-Novosti, która jest właścicielem kanału informacyjnego Russia Today.
Znany prezenter telewizyjny w rosyjskich mediach państwowych Rossija — Brilev, który mieszkał wcześniej w Wielkiej Brytanii — nie będzie już mógł uzyskać dostępu do żadnego ze swoich brytyjskich aktywów ani kontynuować interesów w UK.
Wcześniej Wielka Brytania ze skutkiem natychmiastowym cofnęła licencję na nadawanie Russia Today w UK, po tym, jak organ nadzoru Ofcom stwierdził, że kanał nie jest „odpowiedni i właściwy” a nadawca nie jest „odpowiedzialny”.
Od czasu, gdy Putin rozpoczął inwazję na Ukrainę, miesiąc temu, ponad 1000 rosyjskich oligarchów i podmiotów zostało ukaranych sankcjami.
Minister spraw zagranicznych Liz Truss powiedziała, że rząd będzie „nadal wprowadzać kolejne sankcje, aby zapewnić, że Putin poniesie straty podczas inwazji na Ukrainę.
Zobacz też:
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Putin grozi, że od jutra odetnie Europę od rosyjskiego gazu | Czytaj następny artykuł: W Wielkiej Brytanii spadł śnieg. Met Office wydało żółte ostrzeżenia pogodowe |
Gorące Tematy

Ryanair uruchamia dwa nowe połączenia z Wielkiej Brytanii

HMRC przejmuje pieniądze z kont bankowych. Samo ostrzeżenie przyniosło 1…

Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy. Nawet 500 GBP kary dla właścici…

Chaos na lotnisku. 150 pasażerów Ryanaira nie zdążyło na samolot do Wiel…

UK: Nadchodzi kolejna fala upałów. Termometry pokażą 32°C

Brytyjczycy zabrali głos w sprawie UE. Wyniki nowego badania mogą zaskoc…

Po zabójstwie Henry’ego Nowaka wybuchł spór między UK a USA. Padły ostre…


