Wiadomości
Wielka Brytania blokuje serwisy z filmami
Brytyjscy dostawcy internetu otrzymali sądowy nakaz zablokowania abonentom dostępu kilku popularnych serwisów oferujących dostęp do filmów i seriali online.
Brytyjscy dostawcy internetu otrzymali sądowy nakaz zablokowania abonentom dostępu kilku popularnych serwisów oferujących dostęp do filmów i seriali online.{jump[*1]}
Brytyjska lista zablokowanych serwisów internetowych jest coraz większa. Do stron z torrentami dołączają teraz serwisy streamingowe, pozwalające oglądać filmy bezpośrednio w przeglądarce.
Jak informuje serwis TorrentFreak, brytyjski Sąd nakazał największym dostawcom internetu zablokowanie dostępu miedzy innymi do serwisów Megashare, Viooz, Watch32, oraz zMovies. Blokada wejdzie w życie w ciągu najbliższych tygodni.
Brytyjskie prawo przewiduje możliwość blokowania przez dostawców usług internetowych wybranych serwisów internetowych. Wystarczy, że sąd uzna że naruszają one prawa autorskie. Kwestię cenzury Internetu reguluje przyjęta w 2010 roku przez brytyjski parlament ustawa Digital Economy Act.
czwartek, 13 marca 2014 06:37
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Bank Anglii wydaje ważne ostrzeżenie dla posiadaczy kredytów hipotecznyc…
Masowy atak nożownika w pociągu w Wielkiej Brytanii. Dziewięć osób w sta…
B&M rusza z wyprzedażą Black Friday miesiąc wcześniej. 41 okazji z rabat…
„Nie jedz tego produktu” – pilne ostrzeżenie dla klientów Sainsbury’s, W…
Asda wprowadza ofertę za 1 GBP – ciepły posiłek i napój w 212 lokalizacj…




