Wiadomości
Palili zwłoki, by ogrzać szpitale
Skandal na Wyspach Brytyjskich. Jak donosi telewizja Channel 4, kilkanaście szpitali ogrzewało swoje budynki spalając odpady kliniczne, w tym ciała zmarłych w wyniku aborcji albo poronień dzieci.

Do palenia ciał przyznało się na razie 12 szpitali, ale z relacji brytyjskiej telewizji wynika, że może ich być nawet 30. Liczbę spalonych razem ze szpitalnymi odpadami zwłok szacuje się na ponad 15 tysięcy w ciągu ostatnich dwóch lat.
Po ujawnieniu tych informacji brytyjski resort zdrowia wydał natychmiastowy zakaz kontynuowania takich praktyk.
Dziennikarskie śledztwo wykazało też, że szpitale nie informowały ani nie konsultowały z rodzicami tego, co robią z ciałami noworodków.
Wśród placówek, które przyznały się do palenia zwłok są najlepsze szpitale w Wielkiej Brytanii. Na razie nie wiadomo czy ministerstwo planuje wyciągnąć wobec tych placówek jakiekolwiek konsekwencje.
Źródło:radioszczecin.pl
wtorek, 25 marca 2014 06:47
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Nowe zasady wjazdu podróżnych z Wielkiej Brytanii do UE potwierdzone. Pr…
Home Office zapłaci za dobrowolny powrót z Wielkiej Brytanii do Polski
Wielkie banki w UK obniżają stopy procentowe kredytów hipotecznych po de…
Wielka Brytania przygotowuje się na falę upałów. Prognozy zapowiadają na…
Pilne ostrzeżenie dla podróżnych z Wielkiej Brytanii. Setki lotów i tysi…
Ryanair wydaje oświadczenie w sprawie możliwych odwołań i opóźnień lotów