Wiadomości
Dżihadyści zamordowali kolejnego Brytyjczyka
Wczoraj wieczorem ukazało się nagranie video, w którym dżihadyści z Państwa Islamskiego wykonują egzekucję brytyjskiego zakładnika Alana Henninga.
Jak twierdzą, ścięcie Henninga było odwetem za brytyjskie naloty na cele islamistów w Iraku. Na nagraniu 47-letni Henning, ubrany w pomarańczową koszulę powiedział, że jako Brytyjczyk płaci życiem za decyzję parlamentu dotyczącą zaatakowania Państwa Islamskiego. Alan Henning był taksówkarzem z Eccles, w zeszłym roku zgłosił się na ochotnika do konwoju z pomocą humanitarną do Syrii. W Boże Narodzenie został uprowadzony przez dżihadystów.
Premier David Cameron zapowiedział, że użyje wszelkich dostępnych środków by odnaleźć zakładników, uwolnić ich i zniszczyć Państwo Islamskie.
Na nagraniu islamiści grożą też zabiciem innego mężczyzny, kolejnego Amerykanina.
sobota, 04 października 2014 13:51
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Skomentuj używając konta Facebook
Lub zaloguj się aby użyć konta bham.pl
Czytaj poprzedni artykuł: 3 osoby ugodzone nożem przed pubem w Digbeth | Czytaj następny artykuł: Zespół Obcego Akcentu - angielka zaczęła mówić z polskim akcentem |
Gorące Tematy
Pilne ostrzeżenie dla pasażerów Ryanair, Jet2 i easyJet lecących do UE –…
Tysiące Brytyjczyków wypłaca gotówkę z emerytur po zmianie zasad HMRC
Fala upałów w Wielkiej Brytanii – dokładne daty i prognozy temperatur si…
Temperatura w Wielkiej Brytanii może osiągnąć 45°C. Nowe ostrzeżenie bry…
Podróżny niewpuszczony na pokład Ryanair w Wielkiej Brytanii mimo ważneg…
Duży dostawca energii w Wielkiej Brytanii wypłaci odszkodowanie tysiącom…
Bank Anglii podejmie trudną decyzję. Wpłynie na finanse milionów mieszka…